• پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-1893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید استاندار بر تقویت‌ دانشکده‌های پزشکی استان

استاندار سمنان بر ضرورت تقویت‌ دانشکده‌های پزشکی در شهرستان‌های این استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا آشناگر در آئین آغاز ساخت فاز آموزشی و سالن بیمارستان معتمدی گرمسار با اشاره به ظرفیت‌های بالای این استان در حوزه آموزش پزشکی از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست زمینه احداث پردیس جدیدعلوم‌پزشکی در این استان‌ فراهم و با احداث آن موافقت شود.

وی با بیان اینکه‌وضعیت استان از نظر درمانی نسبتا خوب است اظهار کرد: باوجود اینکه در حوزه سخت‌افزاری تلاش‌های زیادی در این بخش صورت گرفته، اما لازم است تا در بحث امکانات و تجهیزات توجه بیشتری به مراکز درمانی این استان شود.

آشناگر با بیان اینکه طرح تحول سلامت یکی از برنامه‌های بسیار خوب کشور در دولت تدبیر و امید است که خدمات بسیار خوبی را به مردم ارائه داد افزود: تا قبل از دولت یازدهم هزینه‌های درمانی بسیار بالا بود اما دولت تدبیر و امید با اعمال یک مدیریت درست، این هزینه‌ها کاهش یافت .

این مقام ارشد اجرایی با اشاره به دستاوردهای دولت در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: بهبود وضعیت درمان‌، کاهش هزینه‌ها و تجهیز بیمارستان‌ها از برکات اجرای طرح تحول سلامت است

وی با اشاره به پروژه مهم در حال ساخت سوانح سوختگی و مرکز تحقیقات سرطان در سمنان گفت: مرکز سوانح سوختگی و سرطان نیازمند مساعدت ویژه وزیر بهداشت است.

استاندار گفت: برخی از پروژه‌های بهداشتی و درمانی استان که توسط پیمانکاران در حال اجرا هستند نیازمند نظارت‌ بیشتری از سوی وزارتخانه هستند تا علاوه بر سرعت‌بخشی به اجرای پروژه‌ها، شاهد بازسازی‌های مجدد این پروژه‌ها نباشیم .

وی تکمیل بیمارستان در حال ساخت مهدیشهر را یکی از مطالبات استان برشمرد و افزود:تجهیز امکانات بیمارستان مهدیشهر نیاز به مساعدت ویژه وزیر محترم دارد

‌استاندار سمنان با بیان اینکه مراکز درمانی استان سالانه خدمات بسیار بالایی به زوار و مسافران عبوری می‌دهند گفت: سالانه ۲۵ میلیون زائر با ۱۹ میلیون تردد از استان ما به سمت مشهد مقدس طی طریق کرده و بطور طبیعی میزان حوادث در استان‌ما بالاست.

علیرضا آشناگر با اشاره به حجم بالای خدمات درمانی و بیمارستانی به مسافران خواستار توجه ویژه به اعتبارات استان در این بخش شد.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: