• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-1691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستورالعمل اجرایی تسهیلات رونق تولید ۹۸ بزودی ابلاغ می‌شود/ رتبه اول سمنان در پرداخت تسهیلات رونق ۹۷

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از رتبه نخست این استان در تعداد پرداخت تسهیلات رونق تولید ۹۷ در کشور خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان این خبر گفت: با بسته شدن پرونده تسهیلات رونق تولید در سال ۹۷ ، استان سمنان با پرداخت تسهیلات به تعداد ۸۷۹ طرح و واحد تولیدی استان از لحاظ تعداد پرداخت در جایگاه نخست کشور قرار گرفت .

وی تصریح کرد: در قالب تسهیلات رونق تولید در مجموع به ارزش 9 هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی پرداخت شده است که استان سمنان از لحاظ میزان پرداخت با تحقق ۸۷ درصد سهم پرداختی پس از استان البرز رتبه دوم در کشور را داراست .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن تقدیر از عملکرد بانک‌های عامل و دستگاه‌های عضو کارگروه در پرداخت تسهیلات به واحدهای متقاضی اظهار داشت‌: از مجموع طرح‌های پرداخت شده تسهیلات ۱۵۰ واحد به ارزش 8 هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۷۲۹ واحد به ارزش یک هزار و ۴۷۵ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است .

وی گفت: در این فرایند بیش از دو هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات رونق تولید شدند که یک‌هزار و ۴۶۶ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات رونق تولید جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده‌اند که استان سمنان در رتبه‌بندی کشوری از نظر تعداد متقاضیان و تعداد معرفی به بانک توسط کمیته بررسی رتبه نخست و از نظر مبلغ معرفی به بانک پس از استان البرز رتبه دوم است .

اسودی پرداخت این حجم تسهیلات به واحدهای تولیدی را عامل مهمی در رونق تولید استان دانست گفت: دستورالعمل اجرایی تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ با مشخص شدن سهم استان بزودی ابلاغ خواهد شد و امیدواریم این روند خوب در سالجاری نیز ادامه یابد .

دبیر کارگروه ستاد تسهیل استان ادامه داد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه استان تا این جلسه تعداد ۸۵۹ واحد تولیدی مشکل دار در جلسات کارگروه مطرح و بررسی شده است که در جهت رفع موانع موجود یک هزار و ۹۰۵   مصوبه به تصویب اعضا رسیده است که ۷۴ درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اقدام است .

وی با اشاره به دستور کار امروز این کارگروه استانی یادآوری کرد : در کارگروه امروز مشکلات بانکی ، مالیات ، تامین اجتماعی و امور زیربنایی تعداد ۹   واحد تولیدی استان بررسی و درخصوص اعطای بخشودگی جرائم تامین اجتماعی تعدادی از واحدهای تولیدی بحث و تصمیم گیری شد .

به گزارش ایسنا- آیین‌نامه اجرایی تسهیلات ۲۵ هزار میلیارد تومانی اشتغال در سال ۹۸ پیش از این ابلاغ شده و بنا به گفته دبیر کارگروه رونق تولید استان دستورالعمل اجرایی و جزئئیات آن نیز بزودی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: