• سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-1494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رشد۴۶ درصدی گردشگران خارجی در استان سمنان

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از رشد 46 درصدی گردشگران خارجی این استان خبر داد و گفت: بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان سمنان در تیر و مرداد امسال و در مقایسه با سال قبل ٢٣ درصد افزایش یافته است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، مهدی جمال در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان افزود: در این دو ماه ٢٨٩ هزار و ٩ ۴ ٩ گردشگر از جاذبه‌های استان سمنان بازدید کردند .

وی با اشاره به اقامت ١٢٠ هزار مسافر در استان سمنان در این ایام گفت: میزان بازدید گردشگران خارجی از استان ۴۶ درصد افزایش یافته است .

وی از بازدید یک هزار و ۵ ٢ گردشگر خارجی از استان سمنان در دو ماهه تیر و مرداد امسال خبر داد و افزود: در این مدت ٨ ۴ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان سمنان انجام شد .

جمال با اشاره به افتتاح هشتاد و یکمین اقامتگاه بوم‌گردی استان سمنان در هفته دولت، اظهار کرد: ظرفیت اقامتی این اقامتگاه‌ها در استان سمنان، یک هزار و ۵ ٧ ۵ نفر است .

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به افزایش زیرساخت های گردشگری در این استان افزود: ظرفیت اقامتی هتل‌های استان نیز یک هزار و ۵ ١٧ نفر است .

دبیر دبیرخانه ستاد خدمات سفر استان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی عشایر ایل سنگسر در آبان ماه امسال، گفت: این جشنواره بهترین فرصت برای معرفی استان سمنان است

مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از فعال بودن دبیرخانه دائمی ستاد خدمات سفر در طول ایام سال در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد و اضافه کرد: در همین راستا و به‌منظور توسعه گردشگری اقداماتی از قبیل برگزاری فم تور مدیران دفاتر خدمات گردشگری تهران جهت آشنایی با استان، معرفی جاذبه‌های گردشگری با نصب بنر در ورودی شهرستان‌ها، مشارکت در برگزاری جشنواره‌های داخلی ملی، نظارت بر تاسیسات گردشگری در استان صورت پذیرفته است .

.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: