• دوشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد 11 اقامتگاه بوم‌گردی از سوی مددجویان سمنانی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از راه‌اندازی 11 اقامتگاه بوم گردی با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد و مشاوره‌های شغلی این نهاد حمایتی در استان سمنان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا خدابنده در همین ارتباط اظهار کرد: با فعال شدن این واحدها زمینه اشتغال بیش از ۳۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و کارآفرینان استان سمنان به‌صورت مستقیم و یک‌صد نفر به‌صورت غیرمستقیم فراهم‌شده است .

وی ظرفیت اسکان شبانه این واحدها را ۲۹۰ نفر مسافر برشمرد و خاطرنشان کرد: در طول سال این واحدها میزبان تعداد زیادی گردشگر داخلی و گردشگران خارجی از کشورهای مختلف دنیا هستند .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان بااشاره به ایجاد فرصت‌های شغلی از طریق ایجاد و توسعه گردشگری روستایی و عشایری گفت: یکی از راه‌های جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، حفظ صنایع‌دستی و آئین‌های سنتی روستائیان، خروج روستائیان از کشاورزی تک‌محصولی، افزایش سطح درآمد و بهبود وضعیت معیشتی، ایجاد بازار جدید برای محصولات کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی و سوغات و درنهایت توسعه پایدار روستا توجه به بخش گردشگری است

خدابنده تصریح کرد: در همین زمینه کمیته امداد با همکاری سازمان‌های متولی، نسبت به شناسایی مددجویان و مناطق و مکان های مناسب خصوصاً روستاهای هدف گردشگری جهت توسعه خدمات گردشگری و صنایع وابسته اقدام کرده است .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان برنامه‌ریزی جهت آموزش مهارت شغلی، ترمیم، تعمیر و احداث فضاهای مورد نظر را از دیگر اقدامات این نهاد در بخش ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی و توسعه گردشگری در سطح استان سمنان برشمرد و گفت: با راه‌اندازی واحدهای بوم گردی شاهد رونق سوغات و صنایع‌دستی در این  مناطق بوده ایم .

وی به ارتباط سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با کمیته امداد اشاره کرد و افزود: کارشناسان این سازمان در استان و شهرستان‌ها کمک خوبی باهدف راه‌اندازی، صدور مجوز و آموزش مهارت شغلی در این زمینه با مددجویان کمیته امداد دارند که در همین ارتباط یک دوره کلاس آموزش بوم گردی در روستای رضاآباد خارتوران بی ارجمند با حضور مجریان و شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد .

خدابنده به موضوع راهبری شغلی اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه جدید کمیته امداد در بخش استفاده از کارآفرینان حرفه‌ای و متخصص در این بخش با شرکت‌های مختلف گردشگری مذاکره و از آنان به‌عنوان راهبر و حلقه ارتباط با لیدرها، تورهای مختلف گردشگری در سطح داخلی و خارجی، مربیان متخصص در ارائه آموزش‌های مهارتی و در برخی موارد رفع مشکلات موجود استفاده می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: