• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در دیدار استاندار با اعضای پارلمان شهری شاهرود عنوان شد

گزینه مطلوب فرمانداری ویژه شاهرود از منظر آشناگر/ تغییر کاربری باغات و فضای سبز خط قرمز استاندار

استاندار سمنان وعده داد در انتخاب فرماندار ویژه شاهرود حداکثر حساسیت خود را به خرج دهد تا گزینه‌ای متخصص، متعهد،مجرب و دارای توانمندی لازم را انتخاب کند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا آشناگر در دیدار با جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شاهروداز شهرستان شاهرود به عنوان شهرستانی مهم یاد کرد و با اشاره به تعیین سرپرست فرمانداری ویژه این شهرستان در هفته‌های اخیر اظهار کرد: فرماندار این شهرستان در آینده نزدیک معرفی می‌شود.

وی لازمه موفقیت فرماندار این شهرستان را بهره‌مندی از تعهد ، کارآمدی و تخصص لازم برشمرد و افزود: در شرایط برابر گزینه‌های فرمانداری این شهرستان، حتما اولویت را به نیروی بومی خواهیم داد.

استاندار سمنان با اشاره به دغدغه خود برای عمران و پیشرفت شهرستان شاهرود خاطرنشان کرد: باتوجه به اهمیت این شهرستان تلاش می‌کنیم تا بهترین گزینه را برای هدایت فرمانداری ویژه شاهرود انتخاب کنیم.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات خاطرنشان کرد: برگزاری پرشور و سالم انتخابات یکی دیگر از دغدغه‌های ما است و از این رو همه توان خود را برای انتخاب یک فرماندار کاربلد و متعهد به کار می‌گیریم.

آشناگر از شاهرود به عنوان شهری پویا و سرزنده نام برد و تصریح کرد: این شهرستان زمینه توسعه و پیشرفت را دارد.

ضرورت پرهیز از تحمیل هزینه‌های اضافی به شهروندان

این مقام ارشد اجرایی با اشاره به موقعیت جغرافیایی ممتاز شاهرود گفت: هر ساله جمعیت فراوانی از زوار حرم رضوی از این مسیر به سمت مشهد مقدس تردد و به واسطه خوش آب و هوا بودن، شهر شاهرود را برای اسکان انتخاب می‌کنند و مردم این دیار پخاطرات خوشی را برای هموطنان رقم می‌زنند.

وی با اشاره به رویکردهای جدید به جاذبه‌های شهری در دنیا، خطاب به اعضای شورای شهر شاهرود خاطرنشان کرد: باید به سمتی گام بردارید که جاذبه‌های زندگی شهری را برای همشهریان و هموطنان عبوری ایجاد کنید و ساماندهی ورودی‌ها و خروجی‌های شهر در تحقق این مهم بسیار موثر است .

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان با اذعان به اینکه کار شهرداری به دلیل تامین منابع مالی توسط مجموعه و همچنین مدیریت مصارف، یکی از کارهای بسیار سخت است افزود: برای توسعه و پیشرفت در مدیریت امور شهری و حل موانع و مشکلات شهروندان، باید به دنبال ایجاد منابع درآمدی جدید و پویا و پایدار باشید .

تغییر کاربری باغات و فضای سبز خط قرمز استانداری

استاندار سمنان بر ضرورت پرهیز جدی از آنچه تحمیل هزینه‌های اضافی به شهروندان می‌خواند تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود در همین راستا کاهش مصارف و هزینه‌های مدیریت امور شهری را در دستور کار قرار دهید .

آشناگر از تغییر کاربری باغات و فضای سبز به عنوان یکی از خطوط قرمز مدیریت ارشد استان نام برد و اظهار کرد: به هیچ‌ عنوان به تغییر کاربری باغات مجوز نخواهیم داد، چرا که فضای سبز و باغات، ریه‌های شهری محسوب می‌شوند و ما بر سالم‌ نگهداشتن این ریه‌ها تاکید ویژه داریم.

استاندار سمنان بر ضرورت کمک مدیریت شهری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید و تصریح کرد: یکی از وظایف مهم و محوری شهرداری‌ها، همین مسائل اجتماعی و فرهنگی است و شورای شهر و شهرداری شاهرود نیز باید به صورت جدی به این حوزه ورود کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: