• یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

یک فعال گردشگری پیش بینی کرد:

چشم‌انداز روشن صنعت گردشگری با ارتقاء میراث فرهنگی به وزارتخانه

نماینده مدیران اقامتگاه‌های بوم گردی استان سمنان معتقد است با ارتقاء سازمان عریض‌الطویل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه صنعت گردشگری در کشور وضعیت بهتری پیدا می‌کند .

محمد هادی ایزدفر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری موفق عمل کرده و با ارتقاء سازمان به وزارتخانه در آینده شاهد رونق بیشتر صنعت گردشگری و بهبود وضعیت آثار تاریخی و صنایع‌دستی خواهیم بود .

ایزدفر به گستردگی کار در سازمان میراث اشاره و تصریح کرد: این سازمان در واقع سه سازمان مستقل و مجزا است که در یک سازمان واحد تجمیع شده لذا تبدیل آن به وزارتخانه امری ضروری و نقطه‌ای امید بخش است چرا که با ارتقاء آن به وزارتخانه شاهد اجرایی شدن پروژه‌های زیربنایی بیشتری در این حوزه و بهبود وضعیت اعتباری در آن خواهیم بود .

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هویت و شناسنامه کشورها محسوب می‌شو ند ادامه داد: یکی از رسالت‌های اصلی این سازمان حفظ و حراست از آثار و ابنیه تاریخی و فرهنگی و فرهنگ معنوی کشور است که این سرمایه‌ها مربوط به یک نسل نبوده و به همه نسل‌ها تعلق دارد و از این رو باید در حفاظت از آن کوشا بود .

نماینده مدیران اقامتگاه‌های بوم گردی استان یکی از عوامل موثر در توسعه کشورها را مدیریت و حراست از سرمایه‌های عظیم فرهنگی و شناساندن آنها به جهانیان برشمرد و گفت: سرزمین ایران مملو از داشته‌های مادی و معنوی و آثار و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی زیادی است که نقش مهمی در  غنای فرهنگی این سرزمین دارند .

این فعال گردشگری رویکرد دولت تدبیر به گردشگری را موفق ارزیابی و خاطرنشان کرد: عملکرد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دوره دولت تدبیر و مدیریت دکتر مونسان مناسب و دارای برنامه‌ای مدون و حساب شده بوده است .

وی ادامه داد: تداوم این برنامه‌ها می‌تواند صنعت پردرآمد گردشگری در کشور را به سمت توسعه پایدار و نقطه امن اقتصادی هدایت کند .

این فعال گردشگری رای اعتماد به وزیر پیشنهادی دولت را زمینه‌ساز توسعه صنعت گردشگری ارزیابی و اضافه کرد: در صورت رای اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی که دیدگاه خوبی نسبت به صنعت گردشگری و درآمدهای ارزی از طریق تسهیل در ورود توریست دارند می‌تواند به افزایش درآمدهای کشور در این صنعت کمک شایانی کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: