• سه شنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 986-1497-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرخه قطب تولید شترمرغ در نیمه شرقی کشور می‌شود

فرماندار سرخه با اشاره به ظرفیت‌های بالای این شهرستان در حوزه تولید گفت: سرخه به مهمترین و بزرگترین تولیدکننده گوشت شترمرغ در نیمه شرقی کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علی‌محمد مؤیدی‌زاده در حاشیه افتتاح پروژه‌های هفته دولت در این شهرستان با اشاره به وجود چندین مزرعه پرورش شترمرغ در این شهرستان اظهار کرد:  به‌زودی دو مزرعه پرورش شترمرغ دیگر با استعداد تولید بیش از 12 هزار قطعه در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه این دو طرح در آینده نزدیک افتتاح می‌شوند ادامه داد: دو مرکز پرورش شترمرغ با استعداد ۸۰۰۰ و ۴۰۰۰ راسی در شهرستان سرخه در حال احداث است که با افتتاح و بهره‌برداری از آنها، شهرستان سرخه به مهمترین قطب مرکز تامین گوشت شتر‌مرغ در شرق کشور تبدیل می‌شود.

فرماندار سرخه از این شهرستان به عنوان یکی از قطب‌های مهم تولید گوشت مرغ در استان و کشور نام برد و اضافه کرد: بخش عمده مرغ تولیدی این شهرستان به خارج از استان و از جمله تهران صادر می‌شود.

وی با اشاره به معضل کمبود منابع آبی در استان از توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در این شهرستان خبر داد و گفت: سهمیه شهرستان سرخه در طرح توسعه کشت‌های گلخانه‌ای 50 هزار مترمربع بوده که تاکنون 40 هزار مترمربع آن اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است.

مؤیدی‌زاده همچنین از روند روبه افزایش توسعه در این شهرستان خبر داد و گفت: در هفته دولت امسال ۶۲ پروژه اقتصادی و عمرانی با اعتباری افزون بر ۳۸ میلیارد تومان در سطح شهرستان به بهره‌برداری رسیده که این طرح‌ها و پروژه‌ها از نظر تعدد و فراوانی 81 درصد و از نظر اعتباری و حجم سرمایه‌گذاری با افزایش بیش از 530 درصدی روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه سرخه از پتانسیل بالایی در بخش‌های مختلف تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی و گردشگری برخوردار است خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، به روند رو به رشد توسعه در این شهرستان کمک کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: