• دوشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-393-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نیمی از مجلات علمی دانشگاه سمنان به زبان‌های خارجی منتشر می‌شوند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت: نیمی از مجلات علمی این دانشگاه به زبان‌های خارجی منتشر می‌شوند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان دکتر سیف‌الله سعدالدین در بیست و ششمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران که تا فردا پنجم شهریور در دانشگاه سمنان ادامه دارد اظهار کرد: 9 مجله از 18 مجله منتشر شده در این دانشگاه به زبان‌های زنده دنیا و 9 مجله علمی نیز به زبان فارسی منتشر می‌شود.

وی از انتشار هشت مجله به زبان انگلیسی و یک مجله به زبان عربی در این دانشگاه مادر خبر داد و افزود: 12 مجله از 18 مجله منتشر شده در این دانشگاه دارای اعتبار علمی پژوهشی هستند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان اضافه کرد: جدا از دوازده مجله دارای رتبه علمی پژوهشی؛ یک مجله از مجلات دانشگاه سمنان در ISI و سه مجله در اسکوپوس نمایه شده و بقیه مجلات در صدد کسب رتبه‌های علمی پژوهشی و رتبه‌های معتبر ملی و بین المللی هستند.

وی از دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه منتخب و مادر این استان نام برد و گفت: دانشگاه سمنان دارای 377 عضو هیات علمی است که 21 نفر از آنان با مرتبه استادی ، 88 نفر با مرتبه دانشیاری و 268 نفر با مرتبه استادیاری و مربی در این دانشگاه مشغول فعالیت‌اند.

سعدالدین با بیان اینکه بر اساس رتبه بندی لایدن دانشگاه سمنان در سال 98 توانسته رتبه 25 را در بین دانشگاه‌های سراسر کشور احراز کند ادامه داد: دانشگاه سمنان بر اساس رتبه‌بندی ISC رتبه 13 کشور و در پژوهش رتبه 11 را کسب کرده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه سمنان از هدفگذاری این دانشگاه برای تک رقمی شدن رتبه این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: دانشکده شیمی دانشگاه سمنان در رتبه‌بندی 2019 "شانگهای" حائز رتبه 401-500 شد که جایگاه ممتازی است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان شمار فارغ‌التحصیلان این دانشگاه را افزون بر 30 هزار دانشجو اعلام و تصریح کرد: بیشتر دانشجویان این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل و از این منظر دانشگاه سمنان یک دانشگاه تحصیلات تکمیلی محسوب می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: