• دوشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 986-293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس انجمن شیمی ایران تاکید کرد:

ضرورت حفظ استعدادهای جوان و نخبه علمی در کشور

رئیس انجمن شیمی ایران از نخبگان علمی و استعدادهای جوان به ثابه منبع عظیم ثرورت برای کشورمان یاد کرد و بر ضرورت حفظ استعدادهای جوان و نخبه علمی در کشور تاکید کرد

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان دکتر مجتبی شمسی پور در بیست و ششمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران در دانشگاه سمنان اظهار کرد: نباید نیروهای نخبه  و تربیت شده را به راحتی از دست دهیم.

وی با اشاره به توانمندی‌های علمی جوانان ایرانی افزود: باید از قابلیت‌های علمی  این نخبگان برای شکوفایی بخشهای مختلف کشور از جمله فرآوری ذخایر عظیم نفت ، معادن و... بهره گرفت.

رئیس انجمن شیمی ایران بااشاره به اهمیت جذب این استعدادها و بهره‌گیری از آنها خاطرنشان کرد:اگر صنعتگران و مسئولان از جوانان نخبه ایرانی استفاده بیشتر و بهتری کنند در بسیاری از حوزه‌ها از دنیا بی‌نیاز می‌شویم .

وی اضافه کرد: باتوجه به ذخایر عظیم معادن در ایران و وجود فارغ‌التحصیلان شیمی، اگر صنعتگران و مسئولان از این جوانان نخبه استفاده کنند نیاز چندانی به دیگر کشورها در این بخش نخواهیم داشت.

دکتر شمسی پور با بیان اینکه به همت همین جوانان نخبه نشریات متعدد علمی از سوی انجمن شیمی ایران منتشر می‌شود که از کیفیت بسیار مطلوبی هم برخوردار است اظهار کرد: بسیاری از این نشریات در پایگاه های معتبر علمی نمایه و منتشر می‌شوند .

رئیس انجمن شیمی ایران گفت: jics نخستین مجله شیمی ایران است که با فروش مقالاتش ارزآوری خوبی برای کشور دارد و این مجله فقط پارسال حدود 15 هزار یورو ارزآوری داشته و دلیل آن کیفیت بالای مقالات تولیدی است .

وی با تقدیر از میزبانی دانشگاه سمنان از بیست و ششمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 10 سمینار در حوزه شیمی در دانشگاه های مختلف کشور برگزار شده است .

همچنین دبیر بیست و ششمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران گفت: برگزاری بیست و ششمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران با حضور 450 شرکت کننده و در هفت محور تا پنجم شهریور ادامه دارد .

دکتر علیرضا اصغری به  محورهای این همایش اشاره کرد و افزود: طیف سنجی تجزیه ای ، الکتروشیمی تجزیه‌ای، کروماتوگرافی و روش های جداسازی ، کمومتریکس ، نانوشیمی ، شیمی تجزیه و صنعت و شیمی تجزیه و محیط زیست از محورهای این همایش سه روزه است .

دکتر اصغری با بیان اینکه در مجموع 371 عنوان مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد افزود : پس از داوری مقالات 305 عنوان مقاله برای ارائه در این همایش پذیرفته شد که در مدت برگزاری همایش 30 عنوان مقاله به صورت سخنرانی و 275 عنوان مقاله هم به صورت پوستر ارائه می‌شود .

دکتر اصغری، ارائه آخرین دستاوردهای علمی- پژوهشی در رشته شیمی تجزیه و تبادل اطلاعات، تجربیات و برقراری ارتباطات بیشتر بین پژوهشگران، نهادهای دانشگاهی و صنعتی را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: