• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مرکز سوختگی و سرطان سمنان تا سال آینده افتتاح می‌شود/ بیمارستان امیر سمنان 160 تخت‌خوابی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از مرکز سوختگی و سرطان سمنان به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های درمانی استان نام برد و وعده داد: پروژه در دست احداث مرکز سوختگی و سرطان  سمنان تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، دکتر نوید دانایی همزمان با نخستین روز هفته دولت و در حاشیه بازدید مسوولان از این پروژه مهم درمانی اظهار کرد: این پروژه درمانی در حال حاضر ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه این پروژه در قالب دو پروژه مجزای مرکز سرطان و سوانح و سوختگی در حال پیگیری است افزود: با وجود محدودیت هایی در بحث منابع مالی هر دو پروژه و خصوصا مرکز تحقیقات سرطان با سرعت قابل قبولی در حال احداث هستند.

وی با بیان اینکه مرکز سوختگی و سرطان سمنان با زیربنای ۱۲ هزارمتر مربع در حال ساخت است افزود: همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا این مرکز تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: این مرکز با ۶۲ تخت و با هزینه بالغ بر ۶۶۰ میلیارد  ریال در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

 دکتر دانایی همچنین در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از آماده‌افتتاح بودن بیش از 40 پروژه بهداشتی و درمانی در استان خبر داد و اظهار کرد: البته در مجموع این دانشگاه 55 پروژه درمانی و بهداشتی آماده افتتاح دارد که بخشی از آنها در هفته دولت و بخشی نیز در سفر وزیر بهداشت به سمنان که احتمالا در شهریورماه جاری انجام شود به بهره‌برداری می‌رسند.

وی منان از بهره برداری از بیمارستان تخصصی دندانپزشکی آرادان به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های درمانی این دانشگاه نام برد و گفت: بیمارستان امام حسین آرادان که به یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی تبدیل شده با هدف ارائه خدمات به مردم شهرستان‌های غرب استان به بهره‌برداری می‌رسد .

وی از کلنگ‌زنی بخش آموزشی بیمارستان معتمدی گرمسار به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های درمانی این دانشگاه نام برد و ادامه داد: آغاز پروژه فشار خون آرادان که یک طرح پایلوت کشوری است، خوابگاه 120 نفره دانشکده آرادان، بهره‌برداری از خوابگاه 180 نفره دانشکده پیراپزشکی سرخه از دیگر پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است .

وی از افتتاح چهار بخش جدید در بیمارستان امیرالمومنین سمنان خبر داد و گفت: افتتاح بخش "وی آی پی" بیمارستان امیر، بهره‌برداری رسمی از اتاق عمل، افتتاح بخش فوق‌تخصصی کودکان و بهره‌برداری از بخش خون بیمارستان امیر پروژه‌های چهارگانه این بیمارستان هستند که بزودی به بهره‌برداری می‌رسند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از آغاز عملیات اجرایی ارتقاء بیمارستان 110 تخت‌خوابی امیرالمومنین به یک بیمارستان 160 تخت‌خوابی خبر داد و افزود: افتتاح سه مزکز جامع خدمات سلامت در شهرستان سمنان و دو پروژه آموزشی از دیگر پروژه‌هایی هستند که در هفته دولت افتتاح می‌شوند .

دکتر دانایی از افتتاح چندین مرکز جامع خدمات سلامت در شهرستان مهدیشهر به عنوان سه پروژه آماده افتتاح دیگر این دانشگاه نام برد و ادامه داد: در هفته دولت مرکز جامع خدمات سلامت فولادمحله که از مطالبات جدی مردم این منطقه بوده و همچنین یک پروژه در شهر مهدیشهر و دو مرکز جامع خدمات سلامت در روستاهای ملاده و چاشم و یک مرکز جامع خدمات سلامت در شهر درجزین به بهره‌برداری می‌رسد .  

وی از بهره‌برداری از 6 پروژه مرکز جامع خدمات سلامت و خانه بهداشت در شهرستان دامغان خبر داد و گفت:این خانه‌های بهداشت در روستاهای حسن آباد، تویه دروار، آهوانو ، حسینان و...احداث شدند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: