• چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 985-2392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل ایسنا در سمنان:

تولیدات خبری ایسنا مبتنی بر صداقت، امانتداری و اخلاق‌مداری است/ ایسنا مشوق حضور حداکثری در انتخابات است

مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفت: این خبرگزاری بر صداقت، امانتداری و اخلاق اصرار دارد .

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،  علی متقیان در دیدار با استاندار سمنان با اشاره به پیام رهبری معظم انقلاب به ایسنا در طلعیه آغاز به کار این رسانه اظهار کرد: خبرگزاری ایسنا می‌کوشد که همانگونه که رهبری معظم انقلاب تاکید فرمودند "اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کند ".

وی با اشاره به 20 سالگی ایسنا افزود: ایسنا به عنوان اولین خبرگزاری غیردولتی و دیجیتالی در ایران نخستین خبرگزاری بود که اخبار و تولیدات خبری‌اش را در بستر اینترنت به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار داد .

مدیرعامل خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه ایسنا با بدنه‌ای دانشجویی کار خود را آغاز کرد ادامه داد: این خبرگزاری همچنان بدنه دانشجویی خود را حفظ کرده و با بهره‌گیری از شوق و پویایی جوانان دانشجو می‌کوشد یاری‌گر نظام اسلامی از جمله دولت باشد .

وی از وجود دفاتر خبری ایسنا در 31 استان کشور خبر داد و گفت: خبرگزاری ایسنا علاقه‌مند است که جامع همه اخبار در استان‌ها باشد اگرچه تحقق این مهم نیازمند کمک استان‌ها است .

وی با بیان اینکه ایسنا به دنبال دریافت کمک مالی نیست افزود: اصولا جریان حرفه‌ای خبر و خصوصا رویکرد ایسنا در تضاد با منفعت‌گرایی است. اگرچه انتظار می‌رود که استان‌ها از واحدهای استانی جهاددانشگاهی و طرح‌های این نهاد انقلابی در حوزه‌های فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی توجه ویژه داشته باشند .

متقیان با اشاره به شیوه سنجش نفوذ رسانه‌ها در دنیا خاطرنشان کرد: معمولا رسانه‌های مکتوب را از طریق شمارگان و میزان فروش آنها می‌سنجند و خبرگزاری‌ها را نیز از طریق میزان استفاده روزنامه‌ها و سایت‌ها از محصولات و تولیدات خبری آنها مورد سنجش قرار می‌دهند .

وی با بیان اینکه میزان نفوذ رسانه‌ها به صورت مداوم از طریق مراجع رسمی و از جمله معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اسلامی مورد سنجش قرار می‌گیرد گفت: بر اساس آخرین سنجش‌های رسمی در این ارتباط، خبرگزاری ایسنا جزو پرنفوذ های خبرگزاری ایران است و این خبرگزاری در بین پنج-شش خبرگزاری رسمی و معتبر کشور حائز رتبه قابل توجهی دارد .

مدیرعامل خبرگزاری ایسنا با اذعان به اینکه ایسنا در 20 سال اخیر تلاش کرده علاوه بر امانت‌داری و صداقت، به انتشار اخبار خوب و مفید بپردازد افزود: انتشار  اخبار سیاه و زرد کار ایسنا نیست؛ اخبار خوب از منظر ما اخباری است که مورد استفاده آحاد مردم و مخاطبان قرار گرفته و مردم از طریق آنها به نظام و آینده بیش از پیش امید پیدا کنند .

وی از توجه ویژه به استان‌ها به عنوان یکی از هدفگذاری‌ها در ایسنا نام برد و گفت: خبرگزاری ایسنا می‌تواند به مثابه یکی از بازوان توانمند خبر برای معرفی  استان‌ نقش شایسته داشته باشد .

مدیر عامل ایسنا باتوجه به اینکه در آستانه حماسه دیگر در انتخاب ننایندگان مجلس  قرار داریم گفت تمامی توان ما برای حضور گسترده مردم در انتخابات گذاشته می شود و برای ما حمایت از کاندیداهای خاص خط قرمز محسوب می شود  و از احدی حمایت نخواهد کرد .

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان سمنان در بخش فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: خبرگزاری دانشجویان ایران آمادگی دارد که استان سمنان را در بحث معرفی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و بسترسازی برای رونق صنعت گردشگری در استان کمک کند .

متقیان با گلایه از عدم همکاری برخی مسوولان با رسانه‌ها گفت: متاسفانه رسانه‌ها در برخی استان‌ها اجبار دارند به صورت قطره‌چکانی از مدیران خبر کسب کنند .

مدیرعامل ایسنا با اشاره به اینکه ایسنا اساسا هیچگاه به سیاست ورود نمی‌کند اضافه کرد: سیاست خبرگزاری ایسنا حمایت از نظام، ولایت، دولت و همه ارکان نظام است .

وی با بیان اینکه وظیفه ما اطلاع‌رسانی صادقانه است افزود: ایسنا همه توان خود را به کار می‌گیرد تا با ارتقاء آگاهی‌های عمومی و حفظ بی‌طرفی کامل به انتخاب اصلح کمک کند اما خود هیچگاه به سیاست و هواداری از یک فرد یا جناح ورود پیدا نمی‌کند. ضمن اینکه همه همکاران‌مان در استان‌ها را نیز از ورود به مسائل سیاسی منع کردیم .

متقیان همچنین با اشاره به در پیش بودن هفته دولت گفت: یکی از وظایف ما رسانه‌ها بیان خدمات دولت است و ایسنا آمادگی دارد که خدمات انجام شده برای مردم در استان سمنان در قالب تولیدات مختلف رسانه‌ای اطلاع‌رسانی کند .


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: