• یکشنبه ۲۷ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 985-2092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آزادگان "صبر" را شرمنده خود کردند/ لزوم انس بیشتر بین رزمندگان دیروز و رزمندگان امروز

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به مشقت‌های دوران اسارت گفت: آزادگان ایرانی صبر را شرمنده خود کردند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور در آئین تجلیل از آزادگان سرافراز استان سمنان در شهمیرزاد با اذعان به اینکه آزادگان سرافراز با ایستادگی و ایمان والا، صبر را نیز شرمنده خود ساختند اظهار کرد: آزادگان در دوران اسارت در زندان‌های بعثی در هیچ شرایطی از ارزش‌های الهی کوتاه نیامدند.

وی بر معرفی اسطوره‌ای صبر تاکید و اضافه کرد: وظیفه ما در شرایط کنونی آن است که با بازگویی و یادآوری خاطرات آزادگان، نسل جوان و نوجوان را با آن دوران سراسر افتخار و حماسه آشنا سازیم.

وی با اشاره به جنگ هشت ساله علیه کشورمان از دوران دفاع مقدس به عنوان دورانی پر از زیبایی یاد کرد و افزود: دوران هشت ساله دفاع مقدس تابلوی بزرگ و افراشته ای است که زیبایی های فراوانی در دل خود دارد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان به ریشه‌های این پارادکسیکال پرداخت و گفت: جنگ با وجود زمختی، جلوه‌های زیبایی داشت چرا که دفاع هشت ساله ما "مقدس" بود و از همین رو دفاع مقدس زیبایی داشت.

وی با بیان اینکه دفاع ملت ایران، دفاعی همراه با اخلاق بود از این رویکرد اخلاقی به مثابه جلوه‌ای دیگر از زیبایی دوران دفاع مقدس نام برد و تصریح کرد: فرمانده ما در دوران هشت سال دفاع مقدس، نه یک ژنرال نظامی بلکه ایشان معلم اخلاق بود.

خجسته‌پور ادامه داد: ما در دوران جنگ تحمیلی با اخلاق جنگیدیم و از کیان مقدس جمهوری اسلامی دفاع کرده و برخلاف بعثی‌ها حتی با اسرای عراقی نیز رفتاری انسانی و اخلاقی داشتیم.

وی از جنگ تحمیلی علیه کشورمان به عنوان جنگی نابرابر نام برد و افزود: این جنگ اگرچه خسارات فراوانی را بر ما وارد کرد اما بی تردید برکات و زیبایی‌های زیادی نیز در خود داشت .

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به اعتقاد عمیق رزمندگان به نبرد با جبهه باطل خاطرنشان کرد: اگر یاری خداوند نبود، ما در همان روزهای اول شکست می خوردیم .‌

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ملت ایران، همواره تعاون و در کنار هم بودن را باور داشتند و از همین رو کمبودها را نیز تحمل می‌کردیم گفت: دشمنان ما بعد از هشت سال جنگ رودرو با ایران کوتاه نیامده و جنگ خود با ما را به اشکال دیگری ادامه دادند.

"انس بیشتر بین رزمندگان دیروز و رزمندگان امروز"

خجسته‌پور با بیان اینکه شیوه‌های جنگ دشمن دچار تحول و دگرگونی شده افزود: دشمنان امروز نیز به جنگ نرم و بویژه جنگ اقتصادی با ملت ایران روی آورده اند .‌ امروز لازم است تا همگی دست از همراهی با انقلاب و آرمان‌های آن بر نداشته و در رکاب و پشت سر فرمانده بزرگ انقلاب از کیان نظام  مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کنیم .

وی ادامه داد: دشمنان در ایام جنگ تحمیلی ۸ ساله از بیرون از خاک ایران اسلامی و به‌صورت فیزیکی صربه وارد می کردند و امروز نیز قصد دارند تا با اعمال فشار و تحمیل مشکلات  اقتصادی مردم را ناامید سازند .‌ امروز همگی وظیفه داریم تا همچون سربازی سرافرازجانانه مقاومت و ایستادگی کرده و از دستورات فرمانده و مقتدای انقلاب تبعیت کنیم .

وی بر لزوم آنچه لزوم "انس بیشتر بین رزمندگان دیروز و رزمندگان امروز" می‌خواند تاکید کرد و گفت: برای آنکه رزمندگان دیروز و امروز را در کنار هم قرار داده و با یکدیگر مانوس سازیم برگزاری برنامه‌هایی نظیر نشست امروز و تجلیل از آزادگان سرافرز است.

وی با اذعان به اینکه ملت ایران این دوران را نیز سرافرزانه پشت سر می‌گذارد ادامه داد: مشکلات جنگ امروز نیز قابل تحمل است به شرط آنکه ایمان داشته باشیم و در هدفمان محکم بوده و ثابت قدم باشیم .‌

معاون استاندار سمنان افزود: از آنجا که ما حتی در دوران جنگ هم با دشمنان نیز، اخلاق مدارانه رفتار کردیم امروزه نیز باید با تمام کسانی که در جنگ اقتصادی با دشمنان هستند، اخلاق را فراموش نکرده و گوش به فرمان فرماندهی باشیم .‌

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: