• سه شنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-2294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

شاخص‌ترین سوغاتی‌ها و صنایع دستی شهرستان‌های هشت‌گانه استان سمنان

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ب ا ب یا ن این ک ه شهرستان‌های هشت‌گانه استان سمنان هرکدام از ی ک‌ سوغات یا صنایع دستی شناخته شده‌ برخوردارند از شهرداران شهرهای این استان خواست که با راه‌اندازی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در پارک‌های پرتردد و در مسیر مسافران به هنرمندان صنایع‌دستی استان کمک کنند.

همایون جورابلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان اظهار کرد: صنایع‌دستی استان سمنان از تنوع و کیفیت مطلوبی برخوردارند .

وی بر ضرورت برندسازی صنایع دستی این استان تاکید و تصریح کرد: هرکدام از شهرستان‌های هشت‌گانه استان حداقل از صنایع دستی شاخص و یا سوغاتی شناخته‌شده برخوردارند و لذا با معرفی این آثار می‌توان به بهبود اقتصاد هنرمندان فعال در این حوزه کمک کرد .

  معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یادآوری کرد: سفال و سرامیک سمنان، هوله سرخه، نمک گرمسار، لبنیات و یا مکنه مهدیشهر، چاپ قلمکار دامغان، نمد شاهرود و...از شناخته شده‌ترین سوغاتی‌ها و صنایع دستی استان هستند که در صورت معرفی آنها می‌توان به بهبود و رونق گردشگری و حمایت از صنایع دستی استان کمک کرد .

وی از راه‌اندازی نمایشگاه‌های دائمی به عنوان یک راهکار مناسب برای توسعه مشاغل مرتبط با صنایع دستی نام برد و از شهرداران این استان خواست که با ایجاد این نمایشگاه‌ها به حمایت از هنرمندان شهر خود بپردازند .

جورابلو همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های استانی در این بخش گفت: نمایشگاه بزرگ منطقه‌ای صنایع‌دستی در آبان‌ماه امسال در استان برگزار خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: