• پنجشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-1793-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

/به بهانه سی و نهمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی/

جهاددانشگاهی پشتوانه علمی کشور است/ فعالیت های جهاددانشگاهی زمینه ساز توسعه استان است

استاندار سمنان با اشاره به پیشینه و سابقه درخشان علمی، پژوهشی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی همواره پشتوانه علمی کشور بوده است، فعالیت های پژوهشی و علمی جهاددانشگاهی زمینه ساز توسعه استان سمنان است .

علیرضا آشناگر همزمان با فرارسیدن 16 مرداد، سالروز تأسیس جهاددانشگاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، جهاددانشگاهی را از نهادهای پرافتخار برآمده از متن انقلاب برشمرد و اضافه کرد: در سال های ابتدایی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) بنا به نیازهای فرهنگی و علمی و آغاز انقلاب جدید علمی در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی، فرمان تأسیس جهاددانشگاهی را در کنار سایر نهاد های انقلابی صادر کردند .

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، جهاددانشگاهی مولود مبارک انقلاب و از رویش های اصلی خود انقلاب است، با همین ویژگی، جهاددانشگاهی همیشه با برخورداری از روحیه انقلابی و جهادی نقش بسیار مثبت و ارزنده ای در توسعه و پیشرفت کشور در همه حوزه ها داشته است .

استاندار سمنان اذعان داشت: عملکرد موفق این نهاد در حوزه‌های علمی، پژوهشی و رسانه‌ای، خود شاهدی بر عملکرد درخشان این نهاد انقلابی است که دستاوردهای منحصربه‌فردی در حوزه‌های علمی داشته و از نهادهای سرآمد محسوب می‌شود .

آشناگر با اشاره به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص جهاددانشگاهی گفت: معظم اله تأکید دارند که جهاددانشگاهی باید حرفِ گزین و حرف برتر در همه زمینه ها باشد، فلذا جهاددانشگاهی امروز بهترین الگو برای تلاش جهادی در کشور است .

وی با بیان اینکه ما در همه امور نیازمند الگوهای مناسب در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: امروز جهاددانشگاهی یکی از مصادیق و بهترین الگوها برای تلاش جهادی است، شرایط امروز کشور ما به گونه ای است که نیازمند تلاش جهادی هستیم، و برای اینکه تلاش جهادی داشته باشیم نیازمند الگو هستیم .

استاندار سمنان با تأکید بر نقش جهاددانشگاهی در توسعه و پیشرفت کشور و بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در توسعه استان، افزود: فعالیت های جهاددانشگاهی در حوزه های آموزشی، پژوهشی، علمی و تحقیقات و همچنین در حوزه فرهنگی بسیار مطلوب و اثر گذار بوده است و از ظرفیت های موجود جهاددانشگاهی برای توسعه استان سمنان استفاده می کنیم .

آشناگر به برخی فعالیت ها و دستاوردهای شاخص جهاددانشگاهی در کشور اشاره کرد و افزود: دستاوردهای بزرگ علمی در حوزه سلول های بنیادین، نانو، فناوری، ایجاد مراکز و پژوهشگاه های علمی و تحقیقاتی و... همه از افتخارات مجموعه جوان، انقلابی و دارای تفکر و روحیه جهادی جهاددانشگاهی است که برای کشور یک پشتوانه عظیم علمی به حساب می آید .

وی اذعان داشت: در شرایط حساس امروز کشور، وجود نهادی های علمی با روحیه انقلابی و جهادی و بدنه ی جوان و متخصص گره گشای بسیاری از مشکلات کشور خواهد بود و مسیر پیشرفت و توسعه کشور را هموار خواهد کرد .

استاندار سمنان بر ضرورت حمایت همه دستگاه ها و نهاد از جهاددانشگاهی تأکید و خاطرنشان کرد: ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی برای فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی در مجموعه جهاددانشگاهی وجود دارد که می تواند بازوی توانمندی برای دولت و دستگاه های اجرایی باشد .


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: