• چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 985-992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده سمنان با حضور در ایسنا مطرح کرد:

امریکایی‌ها استثنایی برای داروها قائل نیستند/ ایران بهشت توریسم درمانی‌ست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با انتقاد از آنچه بازی بد امریکا و اروپا در تحریم‌ها می‌خواند گفت: برخلاف ادعاها امریکایی‌ها در بحث تحریم‌ها استثنایی برای داروها قائل نیستند.

احمد همتی که به بهانه روز خبرنگار در دفتر ایسنا حضور یافته بود در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان اظهار کرد: امریکایی‌ها در هماهنگی کامل با اروپایی‌ها حتی با تهدید و مذاکره با کشورهایی که مواد اولیه تولید داروها را به ایران صادر می‌کنند، می‌کوشند که از ورود مواد اولیه تولید داروها به ایران هم جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه امریکایی‌ها برخلاف ژست حقوق بشری، تحریم‌های دارویی و غذایی را بی‌رحمانه پیگیری می‌کنند ادامه داد: گذشته از بحث واردات دارو، مادامی که به دلیل فشارهای امریکا تبادلات مالی کاملا قفل شده عملا امکان واردات دارو و مواد غذایی هم فراهم نخواهد شد. اگرچه تحریم‌های ظالمانه امریکایی‌ها برخلاف ادعای‌شان، گستره درمان و داروها را نیز در برمی‌گیرد.

عضو فراکسیون امید از داروها و تجهیزات پزشکی به عنوان اقلام حیاتی کشور نام برد و گفت: عضو کمیسیون بهداشت و درمان از یکی دو سال پیش، پیش‌بینی چنین روزهایی را داشته و لذا از همان موقع با سوق دادن بخشی از اعتبارات به این بخش، کوشیده که از ایجاد مشکل برای مردم جلوگیری کند.

دکتر همتی در همین راستا از اختصاص 3.5 میلیارد دلار ارز 4200تومانی به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: این اقدامات در کنار تلاش‌های دولت سبب شده که در بحث داروها علی‌رغم فشارهای امریکا، کمترین مشکل و حاشیه را داشته باشیم.

این نماینده مردم در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص آخرین وضعیت طرح انتقال آب خزر به این استان گفت: خوشبختانه این طرح امسال و برای اولین بار در مجلس دارای ردیف اجرا شد . ضمن اینکه این طرح موافقت‌های دستگاه‌های ناظر و از جمله محیط‌زیست را نیز دریافت کرده است.

وی از پروژه انتقال آب خزر به عنوان یک طرح ملی نام برد و گفت: در آخرین پیگیری‌هایی که در این ارتباط داشتیم هفته گذشته با معاون اول رئیس‌جمهور دیدار و بر ضرورت کمک دولت به اجرایی شدن این طرح تاکید شد.

 همتی با اشاره به موقعیت سوق‌الجیشی سمنان اضافه کرد: اگر منابع آبی مورد نیاز استان سمنان تامین شود این استان می‌تواند به عنوان مرکز ثقل پدافندغیرعامل کشور مطرح شود.

وی همچنین اززمینه‌سازی برای آغاز عملیات اجرایی دو سد فینسک و روزیه خبر داد و افزود: این طرح برای اولین‌بار ردیف اعتباری گرفته و امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس همچنین ضمن تبریک 16 مرداد سالروز تاسیس جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی در حدود چهار دهه گذشته منشاء خدمات زیادی برای کشور بوده است.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است گفت: این نهاد انقلابی از ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده مطلوبی کرده است.

وی به تمجید از عملکرد جهاددانشگاهی در حوزه سلول‌های بنیادین و پژوهشگاه رویان پرداخت و گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند در حوزه توریسم درمانی توفیقات بیشتری کسب کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان بر ضرورت تبلیغات بیشتر در این حوزه تاکید و خاطرنشان کرد: خدمات درمانی در ایران هم از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و هم ارزان‌قیمت است لذا جهاددانشگاهی در با فعال‌سازی سازمان تجاری‌سازی و فعالیت‌های تبلیغی خود می‌تواند ارزآوری خوبی در این بخش داشته باشد.

همتی با توجه به ارزان بودن خدمات درمانی در ایران و کیفیت بالای درمان در کشورمان معتقد است که ایران می تواند به بهشت توریسم درمانی تبدیل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: