• سه شنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-2890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

"میدان پروفسور نادعلیان"
میدانی در تکریم و پاسداشت دانش

در آیینی از میدان و تندیس پروفسور محمد قلی نادعلیان، چهره ماندگار دامپزشکی کشور در زادگاهش مهدیشهر رونمایی شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان دکتر حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در حاشیه این آیین که با حضور پروفسور نادعلیان برگزار شد در جمع خبرنگاران ضمن تجلیل از این اقدام مدیریت شهری مهدیشهر اظهار کرد: فراتر از بهره‌برداری و افتتاح این میدان ، نامگذاری آن است که مزین به نام یکی از مفاخر علمی کشور است.

وی از پروفسور محمد قلی نادعلیان به عنوان چهره‌ای ممتاز و ملی نام برد و افزود: پروفسور محمد قلی نادعلیان چهره ماندگار دامپزشکی کشور و از شاخص‌ترین چهره‌های علمی است و نام ایشان بی‌تردید در تاریخ کشورمان ماندگار خواهد بود لذا در حقیقت با این نامگذاری و نصب تندیش ایشان به این میدان اعتبار داده شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از این چهره ماندگار کشورمان به عنوان الگویی برای جوانان این مرزو بوم یاد کرد و گفت: استاد نادعلیان برای جوانان الگوی علم‌آموزی و مودت است .

وی با اشاره به اینکه این طرح با مشارکت یکی از خیرین و دوستان و دوستداران استاد نادعلیان اجرا شده به تمجید از اقدام مهندس کارون از موثرین شهمیرزادی پرداخت و خاطرنشان کرد: ابتکار ایشان در احداث این میدان و نصب تندیس پروفسور نادعلیان به عنوان یک الگو در راستای مودت و و تکریم علم و دانش شایسته تقدیر است.

به گزارش ایسنا محمد قلی نادعلیان در سال 1315 در مهدیشهر متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در این شهر گذراند و سپس برای ادامه تحصیلات به تهران رفت. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران گذراند و برای گذراندن دوره های استاژ به فرانسه عزیمت کرد. نادعلیان در سال 1384 به عنوان چهره ماندگار علمی در حوزه دامپزشکی معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: