• سه شنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تجلیل نماینده ولی‌فقیه از تنوع خدمات و برنامه‌های جهاددانشگاهی استان سمنان

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان به تمجید از عملکرد جهاددانشگاهی در کشور و استان پرداخت و گفت: تنوع خدمات و برنامه‌های جهاددانشگاهی در استان قابل تقدیر است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،  آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی در دیدار با رئیس و کارکنان جهاددانشگاهی استان که به بهانه سی‌ونهمین سالگرد تاسیس این نهاد انقلابی در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد اظهار کرد: برنامه‌های جهاددانشگاهی استان سمنان خداپسند و جوان‌پسند هستند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان برنامه‌های خوبی داشته ادامه داد: تنوع برنامه‌ها و خدمات این نهاد انقلابی از نقاط مثبت این دستگاه علمی و آموزشی است.

عضو خبرگان رهبری از جهاد به عنوان یک کلمه مقدس نام برد و گفت: این واژه در هر جایی هم به کار گرفته شود با خود قداست می‌برد و از همین رو جهاددانشگاهی نیز یک نهاد مقدس است.

وی از آنچه "آدم‌سازی"می‌خواند به عنوان وظیفه ذاتی دانشگاه‌ها نام برد و افزود: علم به تنهایی انسان‌ساز نیست، بسیاری عالمان بزرگی بودند اما عالمان و انسان‌های نافعی نبودند چرا که علم اگرچه وجودش لازم و ضروری است اما علم به تنهایی "آدم‌ساز" نیست

نماینده ولی‌فقیه در استان با اذعان به اینکه باید در کنار علم، به تقو و اخلاق نیز توجه شود اضافه کرد: اگر در کنار علم تقوا و اخلاق نباشد این علم نه برای فرد عالم و نه برای جامعه سودی به همراه نخواهد داشت.

وی با اشاره به تاکیدات ویژه رهبری معظم انقلاب در خصوص مردمی بودن از مدیران جهاددانشگاهی خواست مردمی بودن و توجه به مردم را در سرلوحه کار خود قرار داده و بر اخلاق، تقوا و خدمت به مردم توجه ویژه کنند.

امام‌جمعه سمنان ضمن تاکید بر لزوم پرهیز از مدرک‌گرایی در سیستم آموزشی کشور توصیه کرد: دانشگاه‌ها در کنار تعلیم و تعلم به تبیین مولفه‌های دیگری همچون تقوا، اخلاق، ولایتمداری و مردمداری و...نیز بپردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: