• سه شنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-793-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/به بهانه سی و نهمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی/

بهره‌مندی 40 هزار نفر از خدمات آموزشی جهاددانشگاهی استان سمنان در یک سال اخیر

رئیس جهاددانشگاهی استان از بهره‌مندی بیش از 40 هزار نفر از خدمات آموزشی جهاددانشگاهی استان در یک سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، حسن رهایی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان که به بهانه سی‌ونهمین سالروز تاسیس جهاددانشگاهی در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد با تقدیر از همراهی‌ها و حمایت‌های ویژه نماینده ولی‌فقیه در استان از جهاددانشگاهی گفت: حمایت‌های ویژه رهبری معظم انقلاب از جهاددانشگاهی نقش مهم و محوری در شکوفایی و خودباوری جوانان این نهاد انقلابی و رشد و تعالی آن داشته است .

وی ابراز رضایت رهبری معظم انقلاب از جهاددانشگاهی را از افتخارات این مجموعه برشمرد و افزود: معظم‌له همانگونه که بارها فرمودند به جهاددانشگاهی اعتقاد راسخ دارند .

رئیس جهاددانشگاهی از حمایت‌های ویژه مقام معظم رهبری به عنوان مهمترین پشتوانه جهاد دانشگاهی یاد کرد و گفت: حمایت‌ها و تاییدات رهبری معظم انقلاب روح خودباوری و "ما می‌توانیم"را در این نهاد انقلابی دمید.

رهایی از تاکیدات رهبری معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی به عنوان چراغی فراروی اقتصاد کشور نام برد و گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه امریکا راهگشا است.

این عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی استان از تحریم‌ها به عنوان فرصتی برای خودباوری و خوداتکایی بیشتر یاد کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی می‌تواند به برون رفت کشور از شرایط اقتصادی فعلی کمک شایانی کند .

وی بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌های استان و به ویژه ظرفیت‌های علمی و آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی استان تاکید و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که مسوولان استان اعتماد بیشتری به ظرفیت‌های استان داشته و در طرح‌های آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی از این ظرفیت‌ها بهره بیشتری بگیرند .

رهایی از برگزاری 222 دوره آموزشی طی یک سال اخیر در جهاددانشگاهی استان خبر داد و گفت: جدا از مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی که با 21 کدرشته در مرکز استان فعالیت دارد،بیش از 40 هزار نفر از خدمات آموزشی جهاددانشگاهی در استان بهره‌مند شدند .

وی از انعقاد 21 قرارداد پژوهشی در یک سال گذشته خبر داد و گفت: جهاددانشگاهی در حوزه‌های فرهنگی نیز منشاء خدمات شایانی بوده که برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی، گفتمان‌های دانشجویی، برپایی نمایشگاه‌ها، برگزاری اردوهای دانشجویی "مرز پرگهر"، تولید و انتشار بالغ بر 5000 محصول خبری در دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا و...از آن جمله است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: