• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-3690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری:

عقب ماندگی نیمی از دهیاری های استان در وسعت، جمعیت و درآمدزایی/ ضرورت ارائه آموزش های تخصصی به دهیاران

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: بر اساس آخرین درجه‌بندی دهیاری‌ها، ۵۳ درصد دهیاری‌های استان سمنان درجه یک به معنی عقب‌مانده در بخش وسعت، جمعیت و درآمدزایی هستند .

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، مهدی صمیمیان در همایش نکوداشت روز دهیاری ها که با حضور معاون امور دهیاری سازمان شهرداری و دهیاری های کشور، استاندار سمنان، معاونین استاندار، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه و جمعی از دهیاران استان در مجتمع آموزشی تفریحی کلاهدوز شهمیرزاد برگزار شد بر ضرورت آموزش به دهیاران استان سمنان تأکید کرد و گفت: ارائه آموزش های تخصصی به دهیاران با همکاری جهاددانشگاهی استان سمنان انجام می شود و این ظرفیت و پتانسیل در این مجموعه توانمند وجود دارد، همچنین درحوزه آموزش و تعامل دهیاران با رسانه ها نیز با همکاری جهاددانشگاهی استان سمنان دوره های آموزشی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: ۳۱۰ میلیارد ریال در یک سال گذشته برای عمران و آبادی روستاهای استان به حساب دهیاری‌ها واریز شده است که این امر در توسعه اقتصادی این مناطق تأثیرگذار بوده است .

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان خاطر نشان کرد: ۳۴ روستای استان سمنان داخل حریم شهری قرار دارد که این امر مانع اجرای طرح‌های توسعه در بخش روستایی استان است .

صمیمیان ادامه داد: ۲۹۷ روستای استان دارای طرح هادی است و این استان دارای ۳۰۸ روستای برخوردار از شورای اسلامی است .

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه ۹ روستا در استان سمنان به عنوان روستاهای هدف گردشگری باید بازسازی شود، تصریح کرد: ۵۰۰ نفر در بخش روستاها و دهیاری‌های استان فعالیت دارند در حالی که در ۱۹ شهر سمنان دست کم چهار هزار نیروی انسانی در شهرداری‌ها فعال هستند .

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان خاطر نشان کرد: بیش از ۷۰ شاخص برای ارائه تسهیلات به بخش روستایی سمنان هدفگذاری شده و اعطای تسهیلات در این بخش در سال ۹۸ هدفمند می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: