• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-1392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

تمرکزش پهباد امریکایی بر سامانه اس ۳۰۰ بود

نماینده مردم شهرستان دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پهباد امریکایی توسط سامانه دفاع موشکی داخلی مورد اصابت قرار گرفته و سرنگون شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، ابوالفضل حسن‌بیگی در جلسه شورای اداری استان با اشاره به پیشرفته بودن پهباد امریکایی اظهار کرد: این پهباد هوشمند آمریکا، هرگاه که احساس خطر کند، می‌تواند از جو خارج شود ضمن آنکه تمرکزش در طول مدت ماموریت بر سامانه دفاعی اس ۳۰۰ بود، اما در فاصله ۱۴۳ کیلومتری و توسط سامانه دفاع موشکی داخلی مورد اصابت قرار گرفت .

وی سرنگونی این پهباد فوق‌پیشرفته با یک سامانه دفاعی ساخت ایران را مایه افتخار و غرور دانست و افزود: پس از سرنگونی پهباد امریکایی از سوی ایران، شرایط بین‌المللی کشور بسیار متفاوت شد .

حسن‌بیگی ادامه داد: پس از این اتفاق بود که لحن رئیس جمهور آمریکا نسبت به ایران تفاوت پیدا کرد و اقتدار جمهوری اسلامی و توان نظامی ما، باعث شد تا فکر تجاوز به ذهن دشمنان این کشور خطور نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به معضل کم آبی در استان سمنان بر ضرورت اجرایی شدن طرح انتقال آب خزر تاکید و تصریح کرد: تصویب قانون انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی و رای حداکثری نمایندگان به آن، اتفاق خوبی بود که اجرای آن نیز باید با قوت پیگیری و محقق شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه باید امسال آغاز شود گفت: استان سمنان در زمینه منابع آبی با مشکلاتی روبرو است و راه رهایی از آن انقال آب بی‌حوضه‌ای است.

نماینده دامغان با بیان اینکه امسال اعتبارات بسیار مطلوبی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری اختصاص پیدا کرده است ادامه داد: در شهرستان دامغان در حوزه مطالعات آبخیزداری کمبودهایی وجود دارد که نیاز است مطالعات آبخیزداری شهرستان دامغان، در دستور کار قرار گیرد .

وی بر ضرورت جذب اعتبارات تخصیصی به استان تاکید و اظهار کرد: مدیران ارشد استان و دستگاه‌های اجرایی، باید برای جذب اعتبارات و توسعه و پیشرفت استان، ارتباطات خود را با وزارتخانه‌ها و مرکز کشوری بیشتر تقویت کنند.

وی از کریدور شمال –جنوب به عنوان یک پروژه مهم نام برد و گفت: باید بحث جذب اعتبار به منظور احداث کریدور شمال به جنوب در محدوده استان سمنان، به‌صورت جدی در دستور کار استان قرار بگیرد .

نماینده مردم دامغان بر ضرورت همدلی بیشتر بین نمایندگان استان تاکید و خاطرنشان کرد: اینکه یک نماینده نسبت به اقدام و عمل مثبت یک نماینده دیگر در خصوص تخصیص و جذب اعتبار، واکنش نشان می‌دهد، بسیار جای تاسف است و نیاز است تا با همدلی، وحدت و انسجام برای پیشرفت استان تلاش کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: