• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-1194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور وزیر در سمنان خبر داد:

وزارت فرهنگ و ارشاد در پی شهرهای خلاق فرهنگ و هنر/ ایجاد گذر فرهنگی در شهرهای کشور

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور برنامه ریزی از برنامه ایجاد گذر فرهنگی در شهرهای کشور خبر داد و گفت: هدف گذرهای فرهنگی ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی و کمک به رونق اقتصادی با ایجاد و توسعه کسب و کارهای فرهنگی هنری در شهرها است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علی اصغر سیدآبادی در نشستی با اعضای شورای شهر سمنان به تبیین اهداف و اهمیت ایجاد گذر فرهنگی پرداخت و گفت: هرچه دستگاه های فرهنگی و هنری بر روی توسعه فعالیت های فرهنگی تلاش و مشارکت نمایند در ایجاد و توسعه نشاط و شادابی اجتماعی موثر است .

وی با تاکید بر اینکه در ایجاد گذر فرهنگی از خارج الگوبرداری نشده است تصریح کرد: حوزه فرهنگ و هنر یکی از جنبه ها و بخش های خلاق جامعه است که می تواند در توسعه کسب و کار و نشاط اجتماعی در شهرها تاثیر گذار باشد .

وی فرهنگ و هنر را امری ملی و مردمی دانست گفت: دستگاه‌های مختلف در ایجاد گذر فرهنگی باید مشارکت داشته باشند و حوزه فرهنگ و هنر خیلی گسترده تر از یک نهاد و یک دستگاه است .

سیدآبادی با تاکید بر اینکه ایجاد و توسعه فرهنگ و هنر شهری بدون مشارکت و همکاری شهرداران و نهادهای مردمی امکان پذیز نیست و نیازمند کار مشترک است گفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان شهرداری کلان شهرها در برنامه قرار دارد .

وی با بیان اینکه ایجاد گذر فرهنگی در بازآفرینی شهری و احیای کسب و کارهای فرهنگی نیز بسیار تاثیرگذار است اظهار داشت: ایجاد گذر فرهنگی، تبدیل فضاهای موجود شهری نظیر خانه های قدیمی و کارخانجات به فضاهای فرهنگی و هنری از برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا با مشارکت دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها در کشور اجرایی شود .

سیدآبادی گفت: ایجاد شهرهای خلاق فرهنگ و هنر نیز از طرح های جدیدی است که به زودی اعلام خواهد شد .

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه گذر فرهنگی در بازآفرینی فرهنگی شهرها نیز نقش آفرین خواهد بود گفت: مشاغلی که در قالب گذر فرهنگی ایجاد و فعال شود از کمک و تسهیلات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برخوردار می شوند .

وی گفت: گذرهای فرهنگی شهرها می تواند در حوزه فرهنگ و هنر به کمک هم شتافته و اقدام به مبادلات فرهنگی هنری نیز کنند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست از برنامه این استان برای ایجاد گذر فرهنگی در هشت شهرستان این استان خبر داد و بر ضرورت همکاری و مشارکت دستگاههای فرهنگی و هنری و شهرداری ها در این خصوص تاکید کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: