• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در سفر به سمنان اعلام کرد:

صندوق کارآفرینی امید در جست‌وجوی صنعتی‌سازی روستاها/ صندوق امسال 100هزار شغل ایجاد می‌کند

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خیز این صندوق برای آنچه صنعتی‌سازی روستاها می‌خواند خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر نورالله‌زاده در حاشیه افتتاح چندین طرح اشتغال این صندوق در سفر به سمنان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صندوق کار آفرینی امید حمایت از طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری را در اولویت کاری امسال خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه این صندوق به دنبال بردن کسب‌وکارها به مناطق روستایی و عشایری است ادامه داد: هدف ما از صنعتی‌سازی روستاها نه صنعتی سازی به معنای عام و شناخته شده آن که بردن کسب‌وکارها به این مناطق است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به مزایای ایجاد اشتغال در روستاها خاطرنشان کرد: اسکان جمعیت روستایی، کمک به توسعه روستاها و مناطق عشایری، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و همزمان کاستن از معضلات اجتماعی در شهرها از جمله اهداف صندوق کار آفرینی امید در این طرح است.

وی با اشاره به توفیقات صندوق کارآفرینی امید در اجرای طرح‌های اشتغال روستایی اضافه کرد: سال گذشته در مجموع 23 هزار و 500 طرح مورد حمایت قرار گرفت که این طرح‌ها منجر به ایجاد بالغ بر 60 هزار فرصت شغلی جدید شد که این اشتغال ایجاد شده دارای لیست بیمه بوده و تحقق آن قابل راستی‌آزمایی است.

نورالله‌زاده از پیش‌بینی ایجاد 100 هزار اشتغال جدید در قالب این طرح در سال 98 خبر داد و گفت: امسال بیش از 1600میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های روستایی و در مجموع 2000 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی در سطح کشور درنظر گرفته شده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه این صندوق توجه ویژه‌ای به مناطق کمتربرخوردار دارد افزود: ضریب اعتبار تخصیصی این طرح در استان‌هایی که تعدد مناطق روستایی و یا پراکندگی جغرافیایی وجمعیت بیکار بیشتری دارند، بیشتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: