• پنجشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با مشارکت جهاددانشگاهی و میراث فرهنگی انجام شد؛

برگزاری اولین دوره آموزش تخصصی سفال و سرامیک در استان سمنان

اولین دوره آموزش تخصصی سفال و سرامیک با مشارکت جهاددانشگاهی استان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، اولین دوره آموزش تخصصی سفال و سرامیک سنتی به مدت دو روز ویژه شاغلین صنایع دستی استان سمنان و با مشکارت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان و معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در سمنان برگزار شد.

در این دوره آموزشی تخصصی بالغ بر 50 نفر از شاغلین و هنرمندان صنایع دستی رشته سفالگری سنتی استان سمنان از شهرستان های مختلف حضور داشتند.

بازطراحی محصولات تولیدی رشته سفالگری سنتیريال اصلاح محصول از مرحله تولید مواد اولیه تا تولید و در نهایت انجام مراحل پایانی کار رشته سفالگری سنتی از جمله محورهای اصلی این دوره آموزشی دو روزه بود.

در این دوره آموزشی تخصصی، اساتید با تجربه سفال و سرامیک ایران در قالب آموزش گام به گام  در موضوعات بازطراحی محصولات تولیدی رشته سفالگری سنتی، درک و هم حسی عمیق در خصوص محصول و استفاده کنندگان از آن، اصول طراحی، خصوصیات فنی طراحی، ایده پردازی تصویری، قالب ریزی، ریخته گری مواد اولیه و... آموزش های لازم را به سفالگران استان سمنان ارائه کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: