• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد نخستین زنجیره یکپارچه زعفران در استان سمنان

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از صدور مجوز تأسیس نخستین زنجیره یکپارچه زعفران در این استان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان رحمت الله کاشی اظهار داشت: با صدور این مجوز و راه اندازی زنجیره یکپارچه زعفران، از مراحل کاشت، داشت، برداشت تا فرآوری ، بسته بندی، خرید وفروش از طریق زنجیره صورت می گیرد .

وی با بیان اینکه در این زنجیره تولید فرآوری نیز انجام می‌شود گفت: در فرآیند فرآوری بسته‌بندی سرگل و گل زعفران و انواع فرآورده های زعفران انجام خواهد شد .

مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه محل استقرار این زنجیره تولید در شهرستان شاهرود بوده خاطرنشان کرد: واحد فرآوری و بسته بندی این زنجیره تولید در شهرک صنعتی شاهرود مستقر و عملیات کاشت، داشت و برداشت و ارائه خدمات مکانیزاسیون مرتبط با طرح این زنجیره در منطقه پشت بسطام واقع است .

کاشی با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای راه اندازی این زنجیره تولید گفت: سرمایه گذاری ثابت این زنجیره تولید ۳۰ میلیارد ریال می باشد .

وی با بیان اینکه ماشین آلات بخش فرآوری زعفران از تولیدات داخلی است خاطرنشان کرد: ارزش ماشین آلات این زنجیره تولید به ۱۰ میلیارد ریال می‌رسد .

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ماشین‌آلات مورد نیاز بخش مکانیزاسیون شامل تراکتور ۴۸۵ ITM ، چیزل پیلر ۷ شاخه غلطکدار، روتیواتور، زعفران کار، کودپاشی ۳ تن، سم پاشی ۷۰۰ لیتری سوار شونده با سرمایه ای معادل ۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: