• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان:

غیرفعال شدن نیمی از مراکز علمی کاربردی سمنان در یک سال/ جهاددانشگاهی استان ظرفیت علمی-آموزشی بالایی دارد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان از تحصیل بالغ بر 3 هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی این استان خبر داد.

بهزاد بهرامی نسب در حاشیه نشست مراکز علمی کاربردی استان سمنان که با حضور رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، گفت: در حال حاضر سه هزار دانشجو در 11 مرکز علمی کاربردی این استان مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: تا پیش از ابلاغ بخشنامه شورای عالی اداری کشور که مراکز دولتی نمی توانند دانشجو پذیرش کنند، تعداد 22 مرکز علمی کاربردی در سطح استان فعالیت داشتند که در سال گذشته تعداد مراکز فعال ما در سطح استان به نصف رسید و در حال حاضر 3 هزار دانشجو در 11 مرکز مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان همچنین از اجرای طرح سطح بندی مراکز علمی کاربردی در این استان خبر داد و گفت: از سال 1394 به مدت سه سال نظام رتبه بندی مراکز علمی کاربردی در کشور اجرا می شد و مراکز به صورت خود ارزیابی، این طرح را اجرا می کردند، اما در سالجاری این طرح در قالب طرح سطح بندی مراکز و تحت عنوان سامانه سطح بندی مراکز علمی کاربردی انجام می شود.

بهرامی نسب تصریح کرد: در این سامانه، مراکز علمی کاربردی فعال در 4 سطح عالی، خوب، متوسط و ضعیف ارزیابی می شوند، در سطح کشور هیچ مرکزی در سطح یک و عالی نیست، مراکز علمی کاربردی فعال استان سمنان نیز اکثراً در سطح دو و سه یعنی خوب و متوسط هستند.

وی اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان همچنین بسته های تشویقی برای مراکزی که بتوانند سطح خود را ارتقاء دهند در نظر گرفته است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان همچنین در این جلسه از میزبانی جهاددانشگاهی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برای برگزاری نشست رؤسا و معاونین مراکز علمی کاربردی استان تقدیر کرد و گفت: مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان دارای ظرفیت و پتانسیل علمی، آموزشی و پژوهشی ارزشمندی است و مراکز علمی کاربردی استان می توانند از این ظرفیت بهره بگیرند.

بهرامی نسب اظهار داشت: مجموعه آموزشی جهاددانشگاهی دارای پیشینه علمی و آموزشی بسیار ارزشمندی است و تقریباً از سال 1381 در استان سمنان فعالیت خود را آغاز کرده است و این تجربیات می تواند چراغ راهی برای دیگر مراکز علمی کاربردی در استان سمنان باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: