• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-1891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور در گفت و گو با ایسنا:

پرداخت 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات به 2900 واحد صنعتی در کشور/ افزایش 30 درصدی پرداخت تسهیلات

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور از پرداخت بالغ بر 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی و تولیدی متقاضی در سالجاری خبر داد.

حسین مهری در حاشیه بازدید از چند طرح صنعتی فعال در سمنان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان گفت: در سالجاری بالغ بر 160 هزار میلیارد تسهیلات و سرمایه در گردش به 2900 واحدهای صنعتی و تولیدی متقاضی در کشور پرداخت می شود.

وی افزود: این در حالی است که در سال گذشته 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات به حدود 2700 واحد صنعتی در کشور پرداخت شده بود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور ادامه داد: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت این بانک به واحدهای تولیدی کشور در سالجاری، در مقایسه با سال گذشته،  ۳۰ درصد افزایش داشته است.

مهری همچنین از انعقاد تفاهم نامه بانک صنعت و معدن با سازمان شرکت شهرک های صنعتی خبر داد و گفت: در راستای این تفاهم نامه، واحد های تولیدی در کشور مشمول یارانه 3 تا 7 درصدی سود تسهیلات می شوند.

وی اذعان داشت: طبق این تفاهم نامه در خصوص کمک های فنی و اعتباری برای نوسازی سرمایه در گردش و توسعه واحدهای صنعتی با معرفی شرکت شهرک های صنعتی اقدام می شود .

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور با اشاره به بازدید از چند طرح صنعتی در شهرک صنعتی سمنان خاطرنشان کرد: در استان سمنان، 10 طرح صنعتی بزرگ با کمک بانک صنعت و معدن در حال اجرا و توسعه است که با بهره برداری کامل از این طرح ها، حدود 1200 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

مهری اظهار داشت: این تعداد طرح تولیدی و صنعتی بزرگ با سرمایه گذاری بالغ بر 7500 میلیارد تومان در استان سمنان ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود، بانک صنعت و معدن استان در سالجاری بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات سرمایه به واحد های تولیدی و صنعتی این استان جهت رونق تولید پرداخت کند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور اضافه کرد: امروز از چند طرح صنعتی در سمنان از جمله کارخانه نساجی کویر، کارخانه خودرو سازی فردا، کارخانه شیمیایی کلران، شرکت پاتک شیمی، داروسازی، الگانت، ایران تایر مهدیشهر و... بازدید شد و برای ارائه تسهیلات در جهت کمک به توسعه این واحدهای صنعتی تصمیماتی اتخاذ شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: