• شنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

پرداخت قرض‌الحسنه همه هزینه‌های یک سفر معنوی/ آغاز وام عتبات دانشجویی در دانشگاه‌های سمنان

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان سمنان از پرداخت همه هزینه‌های سفر دانشجویان و اساتید به عتبات و عالیات در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حجت‌الاسلام حسین ذوالفقاری‌لقب با اعلام این خبر اظهار کرد: فرآیند ثبت‌نام اساتید و دانشجویان برای این سفر معنوی از امروز 18 خردادماه آغز شد .

وی با اشاره به آغاز ثبت نام بیست و یکمین دوره عتبات عالیات دانشگاهیان خاطرنشان کرد: ثبت نام این دوره به مدت 10 روز از امروز 18 خردادماه تا 27 خرداد ماه جاری انجام می‌شود .

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان سمنان با اشاره به تعدد دانشگاهیان متقاضی برای شرکت در این سفر نورانی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های هر دوره، انتخاب دانشجویان، اساتید و همکاران دانشگاهی از طریق قرعه‌کشی انجام خواهد شد .

وی با بیان اینکه هزینه سفر هوایی حدود 32 میلیون ریال و هزینه سفر زمینی حدود 15 میلیون ریال است یادآوری کرد: برای سفر هوایی به هر زائر بالای 18 سال 30 میلیون ریال و برای سفر زمینی 15 میلیون ریال  تسهیلات قرض‌الحسنه به دانشجویان، همکاران دانشگاهی و اساتید دانشگاه‌ها اعطا می‌شود .

ذوالفقاری لقب با اشاره به زمان انجام سفرهای دانشگاهیان این استان به عتبات و عالیات اضافه کرد: اعزام‌های زوار بعد از انجام قرعه‌کشی از 27 تیرماه امسال آغاز و تا  15 مهر سال‌جاری ادامه دارد .

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان سمنان اظهار کرد: در این دوره همانند دوره قبل اساتید، همکاران دانشگاهی، دانشجویان متاهل و دانشجویان پسر و دختر مجرد امکان اعزام دارند.

به گزارش ایسنای سمنان ، رئیس صندوق وام دانشجویی پیش از این اعلام کرد که وام زیارت عتبات پس از ثبت‌نام و ارسال لیست توسط معاونت دانشجویی دانشگاه‌ها به صندوق، حداکثر ظرف ١٥ روز در صندوق پرداخت می‌شود.

همچنین دانشجویان به منظور تسهیل در کار، می‌توانند از ضمانتنامه‌ای که از قبل نزد صندوق رفاه دارند استفاده کنند، به عبارتی دانشجویی که برای وام تحصیل، وام شهریه یا سایر وام‌ها، تعهدنامه محضری نزد این صندوق دارد، می‌تواند از همان تعهد محضری برای دریافت وام عتبات نیز بهره بگیرد. ضمن اینکه آن دسته از دانشجویانی که تا کنون وامی از صندوق رفاه دریافت نکرده باشند و یا ضمانتنامه‌ای نزد صندوق ندارند می‌بایست به همراه یک ضامن در دفتر خانه رسمی تعهدنامه محضری ثبت کرده و فرم آن را تحویل دفتر صندوق رفاه دانشگاه محل تحصیل خود دهند تا از این تسهیلات قرض‌الحسنه به منظور شرکت در این دوره بهره‌مند شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: