• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

۲ برابر شدن سامانه‌های نوین آبیاری در استان سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در زمینهٔ اجرای سیستم‌های نوین آبیاری اقدامات مطلوبی در این استان انجام‌شده است گفت: این سامانه‌ها نسبت به سال‌های گذشته بیش از دو برابر شده است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید حسن میرعماد اظهار داشت: توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در استان سمنان در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد .

وی با بیان اینکه استان سمنان یکی از استان‌های خشک بوده که چند سال متوالی با خشک‌سالی مواجه بوده و با کمبود منابع آبی مواجه است افزود: اجرای سیستم‌های نوین آبیاری باهدف استفاده بهینه از منابع آبی موجود امری اجتناب‌ناپذیر است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به سهم اعتبارات در نظر گرفته‌شده برای بخش آب‌وخاک این استان گفت: سهم اعتبارات مصوب آب‌وخاک سال گذشته بیش از ۶۸ میلیارد تومان بود که امیدواریم این رقم در سالجاری افزایش قابل توجهی داشته باشد .

میرعماد با بیان اینکه ۹۸ درصد استان سمنان تحت مدیریت بخش کشاورزی است گفت: ۱۶ درصد زارعت استان متعلق به شهرستان شاهرود و ۴۰ درصد سطوح زراعی نیز متعلق به شهرستان میامی است .

وی با اشاره به وضعیت صدور مجوزهای بخش کشاورزی در استان سمنان نیز گفت: در چند ماه اخیر اقدامات خوبی در راستای کوتاه‌سازی فرآیند صدور مجوزهای بخش کشاورزی به انجام رسیده است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: