• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل بیمه سلامت استان به ایسنا خبرداد:

مجهول‌الهویه‌ها هم بیمه می‌شوند/چتر بیمه سلامت بر سر 3500 مددجوی کمیته امداد سمنان

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان، از تحت‌پوشش قرار گرفتن بیمه‌شدگان کمیته امداد، بهزیستی و مجهول‌الهویه‌ها در بیمه سلامت این استان خبر داد .

دکتر رضا ممتحن در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: سه هزار و 500 نفر از بیمه‌شدگان کمیته امداد استان با هدف تجمیع بیمه‌ها و جلوگیری از هم‌پوشانی در این بخش تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه بیمه‌شدگان کمیته امداد تا آخر اردیبهشت‌ماه جاری می‌توانند برای دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند افزود: تا زمان صدور دفترچه بیمه سلامت، بیمه شدگان می‌توانند از با ارائه همان کارت کمیته امداد از همه خدمات این بیمه بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان، با بیان اینکه تعللی در خدمات‌دهی به این بیمه‌شدگان به‌وجود نمی‌آید خاطرنشان کرد: در مجموع در سطح کشور بیش از یک میلیون بیمه شده کمیته امداد امام (ره)تحت‌پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند که 3500نفر از آنان در استان سمنان هستند.

وی با بیان اینکه به زودی بیمه‌شدگان بهزیستی استان نیز تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند ادامه داد: در فرآیند این انتقال، هیچ گونه خدمتی به بیمه‌شدگان کسر نخواهد شد و همه خدمات قبلی به بیمه‌شدگان ارائه می‌شود.

ممتحن با بین اینکه افراد مجهول‌الهویه همواره یکی از مشکلات حوزه سلامت بودند گفت: افراد مجهول‌الهویه افراد و یا نوزادانی هستند که فاقد هرگونه سند سجلی هستند.

وی با بیان اینکه اینگونه افراد از ابتدای امسال تحت‌پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند اظهار کرد: تا پیش از این ، این افراد مجهول‌الهویه هیچگونه خدمات بیمه‌ای در کشور دریافت نمی‌کردند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان، با ابراز خرسندی از بیمه این‌گونه افراد که از ضعیف‌ترین اقشار جامعه هستند گفت: متاسفانه به‌دلیل فقدان مداراک شناسایی و سجلی، هیچ‌گونه آمار دقیقی از افراد مجهول‌الهویه وجود نداشت و لذا اجرای این طرح کمک می‌کند تا با تجمیع آمار، برنامه‌ریزی بهتری برای خدمات‌دهی به اینگونه افراد جامعه ارائه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: