• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل آب منطقه ای سمنان به ایسنا خبر داد:

افزایش 3برابری بارش‌ها در سمنان/ بیارجمند با رشد516 درصدی پربارش‌ترین ایستگاه استان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان از افزایش 193 درصدی افزایش بارش‌ها در سال آبی‌جاری در مقایسه با سال آبی قبل خبر داد .

ایرج حیدریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، با اعلام این خبر اظهار کرد: میزان بارندگی و بارش باران و برف در سال آبی 97 – 98 (از ابتدای مهرماه سال گذشته تا سوم اردیبهشت ماه جاری) در مقایسه با مدت مشابه سال آبی 96 -97، به میزان 193درصد افزایش داشته است .

وی افزود: مجموع بارش‌های ثبت شده در سال آبی 97 -98 (از ابتدای مهرماه سال گذشته تا سوم اردیبهشت ماه جاری) در 10 ایستگاه باران سنجی استان سمنان، 155.2 میلی متر بوده است، میزان بارش ثبت شده در مدت مشابه سال آبی 96- 97، حدود 52.9 میلیمتر بوده است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان خاطرنشان کرد: ایستگاه‌های بنکوه، خیرآباد، ده صوفیان، دانشگاه آزاد، آستانه، جهارده، بسطام، مجن، بیارجمند و طرود از جمله 10 ایستگاه باران سنجی در نقاط مختلف استان سمنان هستند که ایستگاه‌های بیارجمند شاهرود با 516 درصد افزایش، ده صوفیان شهمیرزاد با 254 درصد افزایش و مجن شاهرود با 173 درصد افزایش بیشترین میزان میزان باران ثبت شده در سال آبی جاری، در مقایسه با سال آبی گذشته را داشته‌اند .

حیدریان اظهار کرد: کمترین میزان افزایش بارندگی در سال آبی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال آبی قبل، مربوط به ایستگاه‌های جهارده با 139 درصد افزایش، آستانه با 120 درصد افزایش و ایستگاه بسطام شاهرود با 105 درصد افزایش بوده است .

وی همچنین از افزایش 67 درصدی میزان بارندگی در استان سمنان در مقایسه با میانگین دراز مدت خبر داد و گفت: میزان بارش ثبت شده در استان سمنان در میانگین دراز مدت حدود 93 میلی متر بوده است که این میزان در سالجاری حدود 67 درصد افزایش پیدا کرده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: