• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان سمنان از گرمسار کلید می‌خورد

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان، از اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در یکی از شهرستان‌های این استان خبر داد.

دکتر رضا ممتحن در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: این طرح در استان سمنان در شهرستان گرمسار اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه احتمالا از مهرماه این طرح به همه شهرستان‌ها تعمیم داده شود افزود: با اجرایی شدن این طرح بیمه‌شدگان دیگر نیازی به ارائه دفترچه بیمه سلامت ندارند و با ارائه کد ملی خود می‌توانند از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان، با بیان اینکه این طرح پیش از این به صورت آزمایشی در کرمان انجام و ارزیابی سازمان بیمه سلامت از آن مثبت بوده خاطرنشان کرد: در گام اول این طرح در استان سمنان احتمالا در شهرستان گرمسار اجرایی و احتمالا از نیمه دوم سال در همه استان اجرایی خواهد شد.

وی از تسهیل در خدمات‌دهی به بیمه‌شدگان و امکان رسیدگی الکترونیکی به اسناد به عنوان یکی از اهداف این طرح نام برد و گفت: اجرایی شدن این طرح می‌تواند دسترسی به آمار و اطلاعات را نیز تسهیل و متعاقب آن تصمیم‌گیری‌ها را نیز تسهیل کند. ضمن اینکه اجرایی شدن این طرح کمک می‌کند که از اعتبارات تخصیصی حداکثر استفاده شود.

ممتحن از آنچه روان‌تر شدن امور می‌خواند به عنوان دیگر مزیت این طرح نام برد و ادامه داد: اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی تا حد زیادی به کاهش هزینه‌ها نیز کمک می‌کند چرا که هزینه صدور دفترچه و تمدید و تعویض آن، هزینه کمی نیست. ضمن اینکه به خدمات‌دهی به بیمه‌شدگان نیز سرعت می‌بخشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیک، مزایا و دستاوردهای خوبی به همراه دارد اضافه کرد: با استقرار این سیستم، بیمه‌شدگان دیگر نیازی به ارائه دفترچه ندارند و در زمان مراجعه با ارائه کدملی به مراکز طرف قرارداد می‌توانند ضمن استحقاق سنجی شده ، ویزیت و از خدمات مرسوم برخوردار شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: