• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-693-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تیم تخصصی درمانی علوم پزشکی سمنان در راه ایلام و لرستان /بالگرد آمبولانس سمنان تا پایان بحران در خوزستان می‌ماند

تیم تخصصی درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان امروز بیست و هشتم فروردین‌ماه به مناطق سیل زده کشور اعزام شد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار کرد: تیم تخصصی درمانی دانشگاه متشکل از پزشک، متخصص زنان، پرستار و کارشناسان فوریت‌های پزشکی جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی به هموطنان آسیب‌دیده به استان های ایلام و لرستان اعزام شدند .

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: این تیم همراه با تجهیزات دارویی و بهداشتی به مدت یک هفته در این مناطق حضور داشته و خدمت ارائه می دهند .

دکتر دانائی اظهار امیدواری کرد: با ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی و همچنین اعزام این تیم تخصصی مرهمی بر آلام مردم عزیز سیل زده کشورمان باشیم .

وی افزود: پیش از این و در 19 فروردین 98 هلیکوپتر آمبولانس این دانشگاه نیز به همراه تیم تخصصی درمانی و تیم پرواز علوم پزشکی استان برای کمک به مصدومان مناطق سیل زده استان خوزستان اعزام شد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه هلیکوپتر آمبولانس این دانشگاه همچنان در خوزستان حضور دارد اضافه کرد: این هلی‌کوپتر آمبولانس تا زمانی که این مناطق نیاز به کمک داشته باشند در مناطق سیل‌زده می‌ماند.

وی همچنین از ارسال کمک ‌های   یک میلیارد ریالی   دارویی، نقدی و غیر‌نقدی دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان   برای هم وطنان سیل‌زده خبر داد و گفت دانشگاهیان دانشگاه   علوم پزشکی استان سمنان   وظیفه خود می‌دانستند که کمک‌های دارویی، نقدی و غیر‌نقدی خود را برای همدلی و همدردی با هموطنان سیل زده جمع آوری و به مناطق سیل زده ارسال کنند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد:  400 میلیون ریال کمک‌های نقدی که شامل وجه نقد و یک روز حقوق اساتید و کارکنان   و 200 میلیون ریال کمک‌های غیر‌نقدی نیز شامل لوازم تحریر، پتو، پوشاک، اقلام بهداشتی، اقلام خوراکی، لوازم خانگی جمع آوری شده است .

وی افزود: همچنین   مبلغ 400 میلیون ریال کمک دارویی جمع آوری و از سوی این دانشگاه به مناطق سیل زده ارسال شد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: