• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور مالیاتی استان خبرداد:

ابلاغ رسمی میزان معافیت سالانه حقوق/ سقف معافیت مالیاتی چقدر است؟

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان از میزان معافیت سالانه حقوق و هم‌چنین نرخ مالیات بر درآمد حقوق سال ۹۸خبر داد و گفت: این معافیت براساس بند «الف» قانون بودجه به ادارات مالیاتی و از جمله امور مالیاتی استان سمنان ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،عباس بی‌نیاز بااعلام این خبر اظهار کرد: سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سال 66و اصلاحات بعدی آن در سال ۹۸سالانه مبلغ 330 میلیون ریال تعیین شده است .

وی خاطر نشان کرد: نرخ مالیات برکل درآمد کارکنان دولتی و غیر دولتی اعم از حقوق و مزایای فوق‌العاده و کارانه مازاد بر معافیت مذکور تا 1.5 برابر آن مشمول مالیات سالانه 10 درصد و نسبت به مازاد 1.5 برابر تا 2.5 برابر آن مشمول مالیات سالانه 15 درصد خواهد بود .

وی افزود: همزمان با افزایش در آمد حقوق، نرخ مالیات بر درآمد حقوق نسبت به مازاد 2.5 تا چهار برابر مشمول مالیات سالانه 20 درصد و نسبت به مازاد چهار برابر تا  6 برابر مشمول مالیات 25 درصد و نسبت به مازاد 6 برابر 35 درصد است .

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به رعایت ماده (۵) قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به اعضای هیئت علمی (آموزشی وپژوهشی)شاغل وبازنشسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مصوب ۱۶/۱۲/۶۸بیان کرد: مالیات حقوق این دسته از مودیان با اصلاحات و الحاقات و با رعایت معافیت‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم در سال ۱۳۹۸ مشمول به نرخ 10 درصد خواهد بود .

بی‌نیاز یاد آوی کرد: طبق ماده ۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت و تخصیص آن مکلف‌اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده ۸۵ قانون محاسبه وکسر وتا تا پایان ماه بعد( ظرف 30 روز) فهرستی متضمن نام ونشانی دریافت کنندگان حقوق ومیزان آن به اداره به امور مالیاتی محل تسلیم ومالیات متعلقه پرداخت کرده و در ماه‌های بعد فقط تغییرات را صورت دهند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: