• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بررسی معضل پسماند حاصل از تصفیه روغن موتور واحدهای تولیدی در گرمسار/ پرداخت ۶۱درصد تسهیلات رونق تولید استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از ۶۱ درصدی پرداخت تسهیلات رونق تولید ۹۷ در استان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،بهروز اسودی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که امروز با حضور استاندار در فرمانداری گرمسار برگزار شد با اعلام این خبر گفت: تا کنون ۶۱ درصد از یازده هزار میلیارد ریال سهم استان در تسهیلات رونق تولید پرداخت و محقق شده است .

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن ارائه گزارشی از پرداخت تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ افزود: از ابتدای شروع فرآیند ثبت نام تسهیلات رونق تولید تاکنون یک‌هزار و ۶۶۸ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند که ۴۸۲ واحد تولیدی به ارزش بیش از 6 هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند که از این تعداد‌، ۱۰۶ واحد مربوط به بخش صنعت و ۳۷۶ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است .

وی افزود: پرونده یک‌هزار و ۲۱ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به ارزش حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده است و در این نشست نیز با تصمیم اعضای کارگروه با معرفی ۹ واحد تولیدی دیگر به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات به رقم ۴۵۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۱۴ نفر موافقت شد .

اسودی از نظارت مستمر واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات توسط کمیته پایش استان خبر داد و افزود: از ۱۰۰ واحد صنعتی دریافت کننده تسهیلات رونق تولید ۹۷ نظارت و پایش صورت گرفته است که ۶۴ درصد اشتغال تعهد شده این واحدها محقق شده است .

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به دیگر دستور کار این نشست تصریح کرد: در آخرین دستور کار این جلسه موضوع مشکلات جمع‌آوری پسماند حاصل از تصفیه روغن موتور واحدهای تولیدی سطح شهرستان گرمسار و همچنین مشکلات بانکی‌، مالیاتی‌، تامین اجتماعی و زیربنایی هفت واحد تولیدی شهرستان گرمسار بررسی و درجهت رفع موانع پیش رو تصمیم گیری شد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: