• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-3290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت اجاره بها منزل مسکونی به ۱۲۱ کالپوشی آسیب‌دیده از رانش زمین

  مدیر کل مدیریت بحران استانداری سمنان تاکنون به ۱۲۱ خانواده آسیب‌دیده از رانش زمین در حسین‌آباد کالپوش اجاره بهای یک‌واحد مسکونی پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، ایرج رئیسیان در جلسه مدیریت بحران استان اظهار کرد: از ۳۰۷ واحد مسکونی تخریبی موجود در حسین آباد کالپوش ، تا کنون ۱۵۳ واحد مسکونی تخریبی تخلیه و ۱۵۴ واحد در معرض تخریب نیز هنوز تخلیه نشده است.

وی با اشاره به اقدامات دستگاه‌های اجرایی در این روستای آسیب‌دیده خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی صورت گرفته از مردم حسین آباد کالپوش، عملکرد ادارات برق ، گاز و آموزش و پرورش در این منطقه مطلوب بوده است

وی ادامه داد: ادارات کل راه و شهرسازی شرق استان و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین شرکت آب و فاضلاب روستایی نیز باید به کار خود در منطقه سرعت دهند.

وی با بیان اینکه در بحث مدیریت بحران ، عمده مشکلات استان در منطقه حسین آباد کالپوش است به اقدامات این اداره کل در سال‌جاری اشاره و تصریح کرد: در همین ارتباط از ابتدای سال تا کنون هشت ‌جلسه شورای مدیریت بحران  استان تشکیل شده است.

ملایری ، سرپرست فرمانداری میامی بر ضرورت سرعت  بخشی به تخلیه منازل آسیب دیده از رانش‌زمین تاکید کرد و گفت: به‌منظور تسریع در عملیات تخلیه انجام اقدامات فرهنگی مورد نیاز است .‌

فرماندار میامی با بیان اینکه یک سوم از مسیر ۱۴۰۰ متری دسترسی حسین آباد کالپوش آماده بهره برداری است افزود:  جاده جدید دسترسی روستا، دارای خاک نباتی و زراعی است و لذا باید اقدامات زیر ساختی آن انجام شود.

وی یادآوری کرد: اداره کل راه و شهرسازی شرق استان وعده داده تا 10 روز آینده این جاده دسترسی را آماده بهره‌برداری کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: