• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-2890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار سمنان به ایسنا خبر داد:

پیگیری حقوقی ساخت‌وسازهای غیراصولی/ ارزیابی 570 خانه روستایی در حسین‌آباد کالپوش

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: تا کنون از 570 خانه روستایی در روستای حسین آباد کالپوش که در معرض خطر رانش زمین هستند بازدید شده است.

منوچهر فخری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا،منطقه سمنان اظهار کرد: رانش زمین در بخشی از این روستا به تعدادی از خانه های روستایی خسارت وارد کرده است و تا امروز 570 خانه در منطقه رانشی روستا توسط تیم های کارشناسی سازمان مدیریت بحران بازدید شده است.

وی با بیان اینکه بالغ بر 250 خانه روستایی کالپوش که در معرض خطر بوده و یا آسیب دیده اند باید تخلیه شوند، ادامه داد: در حال حاضر 110 خانه روستایی تخلیه شده و تعداد خانه های باقیمانده نیز حتماً باید تخلیه شوند.

معاون عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: تیم های تخصصی از سازمان زمین شناسی و وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای سمنان روزانه در منطقه حضور دارند و آزمایش های خاک و بررسی های لازم در خصوص پایداری سد کالپوش را انجام می دهند و نتایج به اطلاع مردم و اهالی روستا خواهد رسید.

فخری با اشاره به آسیب دیدن برخی منازل مسکونی، اماکن ورزشی و ساختمان های اداری مانند دهیاری حسین آباد و ... اظهار داشت: در گذشته بدون انجام اقدامات کارشناسی و بهره مندی از نظر متخصصان، اقدام به انجام ساخت و ساز اماکن اداری در منطقه رانشی شده بود که امروز آسیب جدی دیده اند که این مسئله بررسی و پیگیری حقوقی خواهد شد .

وی با بیان اینکه در بحران کالپوش و از ابتدای امر، همه مسئولین در خدمت مردم بودند،افزود: احساسات مردم را درک‌ کرده و به آن احترام می گذاریم، همه مسئولین استان و شهرستان در کنار یکدیگر برای ساماندهی مسائل و حل مشکلات مردم منطقه تلاش خواهند کرد و می کوشیم که خسارت اهالی به سرعت جبران خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: