• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش مخاطرات سیل به مدد باغ‌های شیب‌دار/ اعتبار 10میلیاردی برای توسعه باغات شیب‌دار سمنان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی از کسب رتبه برتر کشور این استان در توسعه باغات در اراضی شیبدار خبر داد و گفت: کاهش مخاطرات سیل و جلوگیری از فرسایش خاک از مزایای توسعه باغات در اراضی شیب دار است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف الله رضایی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و معاونت باغبانی کشور، توسعه و جایگزینی باغات نوین متناسب با شرایط اقلیمی استان در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد که در این بین توسعه باغات در اراضی شیبدار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

وی با اشاره به برخی مزایای توسعه باغات در اراضی شیبدار گفت: با اجرای این طرح در اراضی کشاورزی شیبدار و استحصال آب سبز حداکثر استفاده از اراضی کم بازده صورت گرفته و همچنین از بارندگی‌های غیرمؤثر نیز استفاده می‌شود .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه توسعه باغات در اراضی شیب‌دار زمینه افزایش تولید و اشتغال پایدار در استان را فراهم می‌کند افزود: جلوگیری از فرسایش خاک و همچنین کاهش مخاطرات سیل از دیگر مزایای توسعه باغات در اراضی شیب دار است .

رضایی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار برای اجرای این طرح ردیف اعتباری ویژه‌ای پیش‌بینی شد خاطرنشان کرد: تاکنون مبلغ ۱۰ میلیارد ریال با احتساب تامین نهال یارانه دار برای شهرستان‌های مستعد و از جمله شهرستان‌های میامی ،شاهرود، دامغان ، مهدیشهر، سمنان،آرادان،گرمسار و سرخه تخصیص یافت .

وی با اشاره به توسعه باغات احداث شده در اراضی شیب دار گفت: امسال میزان توسعه باغات احداث شده در اراضی شیبدار بالغ بر ۲ هزار هکتار بوده است .

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به برنامه‌های این سازمان برای توسعه باغات در اراضی شیبدار خاطرنشان کرد: احداث باغات پایه رویشی گل محمدی، بادام دیرگل، گردوی دیرگل، فندق و زرشک با رویکرد توسعه محصولات کم آب بر و مقاوم در دستور کار این سازمان قرار دارد .

رضایی با اشاره به کسب رتبه برتر سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در احداث و توسعه باغات در اراضی شیبدار در سطح کشور خاطرنشان کرد: این مهم با همکاری کارشناسان بخش‌های مختلف سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان و همچنین کشاورزان محقق شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: