• چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-2390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش ۳ برابری مستمری فروردین مددجویان مناطق سیل‌زده سمنان

۱۵۲۸ خانوار آسیب دیده و ساکن مناطق سیل زده کالپوش، بسطام، امیرآیاد، دامغان، مهدی‌شهر، آرادان و سرخه مستمری فروردین‌ماه را به میزان سه برابر دریافت خواهند کرد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان محمد شجاعان، سرپرست حمایت وسلامت خانواده و قائم مقام کمیته امداد استان ضمن ابراز همدردی با  هموطنان سیل‌زده در سراسر کشور گفت: تمام منازل مددجویان کمیته امداد استان سمنان در مناطق آسیب دیده دارای پوشش بیمه ای بوده اند و خسارت در دو بخش ساختمان و اثاثیه منازل  دریافت خواهند کرد .

وی به اعزام ‌تیم‌های  مشاوره به روستاهای حسین آباد کالپوش و طلوبین و مناطق  و آسیب دیده از سیل اشاره کرد و گفت: این مشاوره ها با هدف دعوت خانواده ها به آرامش و دریافت راهنمایی برای بازیابی روحیه افراد ارائه می شود .

شجاعان با بیان اینکه یک‌هزار و ۵۲۸ خانوار در قالب سه‌هزار و ۱۱۵ نفر آسیب دیده از سیل در مناطق کالپوش، بسطام، امیرآیاد، دامغان، مهدیهشر، آرادان و سرخه تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان مستمری فروردین ماه را به میزان سه برابر دریافت خواهند کرد خاطرنشان کرد: هر خانواده یک نفره ماهانه ۵۳ هزار تومان در ماه های عادی در یافت می‌کند، که در این ماه به بیش از ۱۵۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت .

قائم مقام کمیته امداد استان سمنان به پوشش و خدمات بیمه‌ای برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد استان سمنان در حوادث اخیر اشاره کرد و گفت:  خسارت بیمه برای واحدهای مسکونی مددجویان شهری ۳۵ میلیون تومان و منازل روستایی ۲۵ میلیون تومان است .

وی بیمه اثاثیه منزل مددجویان شهری و روستایی را  ۱۵ میلیون دانست و خاطرنشان کرد:  با توجه به این امر، بخش زیادی از خسارات وارده از سیل جبران خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: