• یکشنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-1890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل بهزیستی استان سمنان به ایسنا خبر داد:

اعزام تیم اورژانس اجتماعی سمنان به مناطق سیل‌زده گلستان/ اورژانس اجتماعی سمنان 3شیفته می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان سمنان از اعزام تیم‌های اورژانس اجتماعی این استان به مناطق سیل‌زده در استان گلستان خبر داد.

علیرضا ایزدپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: تیم‌های محب و مداخله در بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی اورژانس اجتماعی استان سمنان به منظور کمک به هم‌وطنان سیل‌زده در استان گلستان از امروز وارد مناطق سیل زده شمال شدند.

وی با بیان اینکه این تیم به مدت یک هفته در مناطق سیل‌زده گلستان مستقر خواهند شد افزود: علاوه بر این تیم اعزامی به گلستان، تیم‌های امدادی اورژانس اجتماعی بهزیستی استان سمنان بعد از رانش زمین در کالپوش میامی به این منطقه اعزام شدند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان ادامه داد: همکاران ما در قالب تیم‌های اورژانس اجتماعی که دربرگیرنده روان‌شناسان و مددکاران اجتماعی هستند چند روزی در حسین‌آباد کالپوش مسقر و به هم‌استانی‌های آسیب‌دیده خدمات ارائه دادند.

ایزدپور در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص اعزام اورژانس اجتماعی استان به دیگر مناطق سیل‌زده کشور نیز گفت: با توجه به تاکید ریاست سازمان بهزیستی کشور تیم‌های اورژانس اجتماعی سمنان به مناطق سیل‌زده اعزام شدند.

وی با بیان اینکه همه استان‌ها از اورژانس اجتماعی بهره‌مند هستند ادامه داد: تیم‌های محب و اورژانس اجتماعی بهزیستی سمنان آمادگی دارند که برای کمک و تقویت تیم‌های اورژانس اجتماعی دیگر استان‌ها با آنها همکاری کند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه چهار شهرستان بالای 50 هزار نفر جمعیت استان سمنان از اورژانس اجتماعی برخوردارند خاطرنشان کرد: تیم‌های اورژانس اجتماعی بهزیستی استان سمنان در دو شهرستان سمنان و شاهرود در دو شیفت صبح و بعدازظهر و در دو شهرستان دامغان و گرمسار در یک شیفت فعال بوده و به هم‌استانی‌ها خدمات ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به برنامه‌های این اداره کل برای توسعه اورژانس اجتماعی در استان اضافه کرد:در تلاشیم که با تکمیل نیروی انسانی تیم‌های اورژانس اجتماعی در مرکز استان را با افزودن شیفت شب به سه شیفت و در سایر شهرستان‌ها به دو شیفت افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا- طرح محب یا مشاوره و حمایت روانی در بلایا که وشامل روانشناسان، مشاوران و مددکاران اجتماعی اموزش دیده هستند به منظور پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی، اجتماعی در حوادث غیرمترقبه فعالیت می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: