• دوشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-3390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توزیع 550 تن گوشت قرمز تنظیم بازار در استان سمنان

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی و رئیس ستاد تنظیم بازار استان سمنان از توزیع بیش از 550 تن انواع گوشت قرمز در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدحسن میرعماد در جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۴۲۰ تن گوشت منجمد ‌گوساله ، ۱۱۴ تن گوشت گرم ‌گوسفندی و ۱۶ تن گوشت منجمد گوسفندی در سطح استان ‌توزیع شده است .

وی ادامه داد: علاوه بر این گوشت مرغ منجمد نیز به فراخور نیاز در طول سال با هدف تنظیم قیمت بازار در استان توزیع شده است.

وی از انجام تمهیدات لازم برای تامین میوه شب عید از سوی ستاد تنظیم بازار استان خبر داد و اضافه کرد: برای تامین ‌میوه شب عید با تمهیدات اندیشیده شده از سوی دولت، تا‌کنون ۳۷۲ تن سیب و ۶۵۴ تن‌ پرتقال در سردخانه های نقاط مختلف استان ذخیره شده است .

وی با بیان اینکه سهم شهرستان‌های مختلف متناسب با نیاز آنها خواهد بود گفت: ۳۱ درصد میوه تنظیم بازار شب عید در شاهرود ، ۶ درصد در میامی، ۱۳ درصد در دامغان، ۱۱ درصد در شهرستان گرمسار، ۲ درصد در آرادان ، ۲۸ درصد در سمنان ، هفت درصد در مهدیشهر و دو درصد نیز درسرخه توزیع می‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان از تلاش برای افزایش مراکز توزیع میوه شب عید در استان خبر داد و گفت: توزیع میوه شب عید در ۱۴۵ غرفه صورت‌ می گیرد که از این تعداد ۷۴ غرفه ‌متعلق به اصناف، ۳۳ غرفه سازمان تعاون روستایی، ۴ غرفه شهرداری و ۳۵ غرفه متعلق به روستاهای هدف با جمعیت زیاد است .

وی ادامه داد: توزیع میوه به تفکیک در شاهرود در ۴۰ غرفه، میامی ۵ غرفه، دامغان ۲۰ غرفه، سمنان ۳۱ غرفه، سرخه ۹ غرفه، مهدیشهر ۱۸ غرفه، آرادان ۹ غرفه و گرمسار ۱۹ غرفه انجام می شود .

میرعماد با ابراز رضایت از میوه ذخیره شده در سردخانه‌های استان خاطرنشان کرد: استان سمنان از نظر سرانه تامین‌ میوه در کشور، حائز رتبه اول کشور شده است.

وی از آغاز روند توزیع ‌میوه شب عید از روز شنبه ۲۵ اسفند ماه امسال خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم که میوه به دست همه متقاضیان در استان برسد.

وی از توزیع ۵۳۰‌ تن شکر در بهمن امسال خبر داد و گفت: با توجه به نیاز مردم در اسفند ماه نیز در فاز اول ۵۹۰‌ تن شکر برای مصارف خانگی و صنعتی توزیع شد.

این عضوارشد  ستاد تنظیم بازار استان اضافه کرد: در‌مجموع یک‌هزار و ۷۹۰ تن شکر برای توزیع در اسفندماه پیش‌بینی شده که بخشی از آن توزیع شده و مابقی نیز تا پایان این ماه به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.

وی با اشاره به توزیع جو و ذرت در بین دامداران و مرغدارن این استان گفت:  9 هزار و ۹۷ تن جو، ۲۶ هزار و ۱۱۵ تن ذرت در بین دامداران و مرغداران و همچنین 7 هزار و ۵۶۳ تن ‌کنجاله سویا در استان سمنان توزیع شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: