• شنبه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود ۱۵۲ محدوده معدنی در حال اکتشاف در استان سمنان

  رئیس سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان از وجود ۱۵۲ محدوده معدنی در حال اکتشاف در استان سمنان خبر داد و گفت: پروانه کشف برای همه این محدوده های معدنی صادر شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در یازدهمین جلسه شورای معادن استان سمنان اظهار کرد: در حال حاضر ۵۹۹ معدن فعال در استان در حال بهره برداری هستند  .

وی از اشتغالزایی ۴۰۰۰ نفری در این معادن خبر داد و افزود: استان سمنان با گستره بیش از ۹۷ هزار کیلومتر مربعی دارای ۲.۵ میلیارد تن ذخیره زمین شناسی و بیش از ۶۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی مواد معدنی است.

 رئیس سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان میزان استخراج سالیانه مواد معدنی در این استان را ۲۳ میلیون تن اعلام کرد و با بیان اینکه سمنان بزرگترین تولیدکننده گچ در کشور است گفت: ۴۰ درصد از استخراج گچ کشور از معادن استان سمنان انجام می‌پذیرد.

وی همچنین از این استان به عنوان بزرگترین تولیدکننده نمک در کشور نام برد و ادامه داد: ۶۰ درصد نمک کشور از استان تامین می شود.

اسودی با اشاره به اینکه استان سمنان رتبه اول تولید زئولیت در کشور را دارد ادامه داد: استان سمنان رتبه اول کشور از نظر استخراج زئولیت با میزان ۹۵ درصد را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به محتوای نشست امروز این کارگوه گفت: در این جلسه در خصوص سلب صلاحیت و تعطیلی موقت حدود ۱۰ معدن استان تبادل نظر خواهد شد. همچنین تعیین تکلیف حقوق دولتی معاونی که امکان فعالیت معدنی نداشته اند ، بررسی مسائل محیط زیست ، راه ، آب و منابع طبیعی معدن بوکسیت تاش ، بررسی فعالیت معدن گچ شاه مردان سرخه و بررسی محاسبه حقوق دولتی برخی معادن از دیگر دستور کار این نشست است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: