• دوشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-393-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک کارشناس موفقیت:

ایده‌های‌تان را بنویسید

یک کارشناس موفقیت و خلاقیت، ثبت و نوشتن ایده‌ها و روی کاغذ آوردن ایده‌هایی که به صورت گذرا از اذهان می‌گذرند را ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان سعید فتح‌الهی‌راد مدرس سمینار آموزشی فنون خلاقیت و نظام پیشنهادها و نوآوری که باهدف تقویت‌بخشی در زمینه ارائه پیشنهاد و تبیین ویژگي‌هاي افراد خلاق و اثرگذاري آنها در سازمان، در شرکت توزيع برق استان سمنان برگزار شد اظهار کرد: نوشتن و یا ثبت کردن ایده‌هایی که در ذهن به صورت گذرا عبور می‌کنند باعث افزايش تمرکز و مقدمه‌اي براي خلق يک پيشنهاد نوظهور می‌شود.

وی بااشاره به این که خداوند اختیار ثبت مطالب را به انسان بخشیده گفت: هرفرد می‌تواند با بهره‌گيري از اين موهبت الهي ايده‌هايي که در ذهنش جاري مي‌شود را درج کرده و از آنها استفاده کند.

فتح‌الهی‌راد اضافه کرد: هر شخص می‌بایست در لحظه زندگی کند و تمرکز کردن به موضوعات مختلف در یک زمان تنها موجب بی‌نتیجه ماندن افکار در ذهن مي‌گردد.

مدرّس این سمینار آموزشی با بیان این که انتخاب زندگی با خود فرد است بیان کرد: افراد به سه گروه اهمالکاران که افراد بی‌انگیزه و منفي گرا هستند، وظيفه گرايان که مطيع و مورد استفاده سازمان هستند و همچنين بهبودگرايان که پويا و با انگيزه هستند تقسيم مي‌شوند.

فتح الهی‌راد یادآور شد: خواستن، انرژی درونی، شور و شوق و محرک انجام کار، از جمله عوامل افراد با انگیزه محسوب می گردد.

مدرس سمینار آموزشی فنون خلاقیت و نظام پیشنهادها و نوآوری اضافه کرد: باانگیزه زیستن، بهبودطلبی به جای عادت زندگی، مطالعه و تفکر روزانه، حضور در لحظه و انجام کارها ، ثبت ايده‌ها در لحظه، تبديل ايده به پيشنهاد و ثبت آن و مذاکره و پيگيري، از عادت‌هاي پيشنهاددهندگان موثر به شمار مي‌روند.

وی اظهار داشت: نظام پیشنهادها نظام واکسیناسیون همگانی برای مبارزه با ویروس‌هاي بي انگيزگي است که نه تنها در محيط کار بلکه در زندگي روزمره نيز کارايي دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: