• یکشنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9712-195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری نخستین دوره مربیگری برایتونیک با حضور مبدع ایرانی برایتونیک

مدیر تربیت بدنی دانشگاه سمنان از برگزاری نخستین دوره مربیگری ورزش ایرانی و ملی برایتونیک با شرکت دانشجویان دختر در دانشگاه سمنان خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر محمود علیزاده با اعلام این خبر گفت:  این دوره با حضور یاسمن مویدی، مبدع این ورزش و با تدریس سرکار خانم قلی زاده، مسئول کمیته آموزش رشته برایتونیک در سالن فجر دانشگاه برگزار شد.
مدیر تربیت بدنی دانشگاه سمنان افزود: این دوره با شرکت  25 نفر از دانشجویان دختر در دانشگاه سمنان برگزار شد .
وی ادامه داد: "برایتونیک" ورزشی است که با الهام از کدگذاری بین‌المللی حروف الفبا طراحی شده و افراد می‌توانند به شکل فردی، گروهی و یا به صوت اجرای تمرین‌های همزمان در هر جنس، سن و شرایط جسمانی آن را انجام دهند.
وی تصریح کرد: از موارد کاربرد این ورزش به غیر از نوآوری و تنوع در اجرای کلاس‌های ورزشی، نمایش ، ایجاد تنوع در آموزش زبان و ارتباط غیر کلامی در بیان صلح و دوستی جهانی را می‌توان نام برد .
مدیر تربیت بدنی دانشگاه سمنان گفت: اين دوره آموزشی به همت مديريت تربيت بدني دانشگاه و با همکاری هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی شهرستان سمنان برگزار شد د.

یاسمن مویدی، کارآفرین برتر سال 94 و مبدع ورزش «برای‌تونیک» است که به عنوان یکی از ده زن برتر کارآفرین کشور معرفی و از سوی معاون رئیس‌جمهور تجلیل شده است وی همچنین از رئیس جمهوری سابق فرانسه نیز نشان لیاقت دریافت کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: