• یکشنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9711-495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ورزش و جوانان استان خبر داد:

ساخت 592 مجموعه ورزشی در سمنان بعد از انقلاب

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: این استان در حال حاضر دارای 631 مجموعه و اماکن ورزشی در نقاط مختلف است که از این تعداد، 592 مجموعه ورزشی و اماکن ورزشی بعد از انقلاب اسلامی ساخته و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، مجتبی جانعلی در نشست خبری مسوولین کارگروه های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان سمنان با خبرنگاران با بیان اینکه این استان در بخش خصوصی قبل از انقلاب هیچ امکاناتی نداشته است، گقت: بعد از انقلاب و تا امروز 416 اماکن ورزشی توسط بخش خصوصی در نقاط مختلف این استان ساخته و به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: قبل از انقلاب اسلامی، استان سمنان دارای 39 مجموعه ورزشی بوده است که در 40 سال گذشته 176 مجموعه ورزشی به برکت انقلاب اسلامی به تعداد مجموعه های ورزشی این استان افزوده شده است.

رئیس کارگروه ورزش و جوانان ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان سمنان ادامه داد: استان سمنان در حال حاضر دارای  215 مجموعه ورزشی و 416 اماکن ورزشی خصوصی است.

وی همچنین اذعان داشت: استان سمنان قبل از انقلاب، فاقد هر گونه سمن و تشکل مردمی NGO بوده است، اما بعد از انقلاب اسلامی تا امروز 64 سمن و تشکل مردمی NGO در این استان در حال فعالیت هستند.

جانعلی با بیان اینکه در طول مدت دولت تدبیر و امید 27 پروژه ورزشی در استان سمنان به بهره برداری رسیده است، خاطرنشان کرد: انشاءالله تا پایان سالجاری، 3 پروژه دیگر که بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید، سالن ورزشی شهر دیباج، سالن ورزشی بانوان درجزین مهدیشهر و زمین چمن مصنوعی فوتبال بسطام جزء این سه پروژه ورزشی هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان اضافه کرد: بیش از 410 عنوان برنامه ورزشی ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کارگروه ستاد استانی تصویب شده است و در استان سمنان اجرا می شود، از این تعداد 40 ویژه برنامه و 5 برنامه شاخص توسط اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان اجرا خواهد شد، جشنواره بازی های بومی و محلی استان سمنان، نگاره های انقلاب، مسابقات قرآنی ورزشکاران، تجلیل از ورزشکاران مدال آور در مسابقات برون مرزی، تجلیل از ورزشکاران پیشکسوت و... از مهمترین این برنامه خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: