• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:

کشف647 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان/ تشکیل 844 پرونده قاچاق کالا در سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از کشف647 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان سمنان در سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، بهروز اسودی گفت: درسالجاری، بیش از 5 هزارمورد بازرسی قاچاق کالا از سطح عرضه و صنفی در استان سمنان انجام گرفته است.

وی افزود: در سال جاری و در قالب گشت های نظارت و بازرسی، 5 هزار و 878 مورد بازرسی قاچاق کالا از واحدهای صنفی خرده و عمده فروش در سطح استان صورت گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: از این تعداد بازرسی های صورت گرفته ، تعداد 989 مورد گشت نظارت و بازرسی از سطح عرضه بصورت گشت مشترک و با همکاری اعضای کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا و دستگاههای ذیربط از قبیل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ، دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی، اصناف ، دخانیات ، نیروی انتظامی ، استاندارد و غیره در شهرهای استان سمنان انجام گرفته است .

اسودی تصریح کرد: در این گشت‌های بازرسی که بمنظور مبارزه با کالای قاچاق سلامت‌محور، مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی و 11 قلم کالا انجام شده است ، 844 پرونده قاچاق تنظیم و به مراجع قانونی ارجاع شده است.

بهروز اسودی بیشترین کشفیات کالای قاچاق را مواد دخانیات، آرایشی و بهداشتی، سوخت و مواد غذایی عنوان کرد و اظهار داشت: ارزش ریالی این تعداد پرونده قاچاق که در سال جاری تنظیم شده 647 میلیارد و 400 میلیون ریال است.

رئیس کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه ضمن بیان گزارشی از عملکرد این کارگروه در سال جاری افزود: نظارت مستمر بر کالاهای داخلی با هدف تنظیم بازار، ساماندهی عاملان مجاز عرضه، پیشگیری از عرضه کالای دخانی و نظارت بر میادین میوه و تره بار و فروشگاه های بزرگ عرضه محصولات کشاورزی در بحث سم و کود و پاک‌سازی نقاط آلوده خرید و فروش نیز همواره مدنظر بوده است .

اسودی برنامه ریزی جهت برگزاری کارگاه های آموزشی متناوب در زمینه آگاه سازی و پیشگیری از قاچاق کالا و ارز جهت اصناف، برگزاری گشت های مشترک و مستقل توسط دستگاه های اجرایی در سطح عرضه ، فعالسازی تشکل های مردم نهاد دستگاه های عضو کارگروه در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حرکت در مسیر احقاق شعار سال و تبیین اهداف اقتصاد مقاومتی با هدف حمایت از تولیدات داخلی را از مهمترین اقدامات کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: