• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کشوری ایستاده در بالاترين سطح دريافت انرژی‌های پاک

یک کارشناس انرژی از ایران به عنوان کشوری ایستاده در بالاترين رده دريافت انرژي خورشيدي در جهان نام برد و گفت: کشور ما برای تامین برق از این منبع عظیم و پاک، شرایط اقلیمی و جغرافیایی ممتازی دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید بهروز کسائیان با اشاره به چگونگی تولید برق از طریق انرژی‌های تجدید پذیر، اظهار کرد: ایران به واسطه فراوانی روزهای آفتابی از نظر ظرفیت دريافت انرژي خورشيدي در بين کشورهای جهان در بالاترين رده‌ها قرار دارد .

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان سمنان با اشاره به تلاش جهانیان برای يافتن منابع سوختي پاياتر خاطرنشان کرد: با استفاده بي‌رويه از نفت و گاز و پايان‌پذيري اين ذخاير و آلوده‌سازي محيط‌، بشر بار ديگر منابع سوختي را مورد بررسي قرار داده و چالش جديد در يافتن منابع سوختي پاياتر را آغاز کرده است.

کسائیان با اشاره به این که کشور ایران طبق تحقیقات انجام شده، سالانه بیش از ۲۸۰ روز آفتابی دارد افزود: کشور ما در منطقه‌اي واقع شده که به لحاظ دريافت انرژي خورشيدي در بين نقاط جهان در بالاترين رده‌ها است و ميزان تابش خورشيد بين يک هزار و ۸۰۰ تا دو هزار کيلووات ساعت برمتر مربع در سال تخمين زده شده كه بالاتر از ميزان میانگین جهاني است.

این کارشناس برق و انرژی با اشاره به بحران منابع آبی در ایران و نقش آن در تولید برق اضافه کرد: منابع آبی در کشور به طور چشم‌گیری کاهش یافته و برای تامين انرژي برق مي‌بايست منابع ديگري جايگزين آب شود، از همین رو استفاده از پنل‌هاي خورشيدي مي‌تواند در اين بين بیش از همه موثر باشد.

وی با اشاره به جایگاه ممتاز استان سمنان در انرژی‌های تجدیدپذیر و خصوصا خورشیدی اظهار کرد: استان سمنان سالانه حدود 300 روز آفتابی دارد که این رقم بیش از میانگین روزهای آفتابی کشور است لذا استان ما یکی از مستعدترین استان‌ها برای تولید انرژی خورشیدی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: