• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز روند بهره‌مندی واحدهای صنفی تولیدی استان سمنان از تسهیلات رونق تولید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز ثبت نام اصناف تولیدی متقاضی تسهیلات در سطح استان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که به ریاست دکتر آشناگر استاندار جدید سمنان برگزار شد با اعلام این خبر گفت: بر اساس دستورالعمل اجرایی تامین مالی بنگاه های اقتصادی در سال ۹۷ ، فرایند الکترونیکی ثبت نام اصناف تولیدی متقاضی تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین‌یاب راه‌اندازی شده است .

وی با اشاره به ثبت‌نام ۷۴۳ واحد تولیدی استان جهت بهره‌مندی از تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ تصریح کرد: ۴۵۰ واحد جهت دریافت حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که ۱۸۴ واحد مربوط به بخش صنعت و ۲۶۷ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: تاکنون ۹۴ واحد تولیدی استان به ارزش بیش از ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که سهم صنعت ۳۹ واحد به ارزش ۲۷۹۰ میلیارد ریال و سهم کشاورزی ۵۵ واحد به ارزش حدود ۲۶۸ میلیارد ریال است.

اسودی با اشاره به دیگر دستور این نشست از تصویب ۵۷ طرح تولیدی صنعتی و کشاورزی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۴۷۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: با پرداخت این مبلغ تسهیلات به واحد های تولیدی زمینه اشتغال ۱۰۶ نفر فراهم می‌شود .

وی ادامه داد : در بخش رفع موانع تولید این جلسه مشکلات بانکی ، مالیات ، تامین اجتماعی و زیربنایی نه واحد تولیدی در بخش صنعت و گردشگری با حضور اعضای اصلی کارگروه مورد بررسی قرار گرفت .

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان با اشاره به اجرایی شدن ۷۲درصد از مصوبات کارگروه خاطر‌نشان کرد‌: در جلسات قبلی کارگروه مشکلات ۶۸۴ واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفته است که از ۱۵۷۹ مصوبه ای که در جهت رفع موانع تولید استان به تصویب رسیده است ، ۱۱۲۷ مصوبه اجرایی و مابقی در دست اجرا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: