• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتقاد معاون اقتصادی استاندار به فرایند طاقت‌فرسای اخذ وثیقه از متقاضیان تسهیلات خرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با انتقاد از فرایند اخذ وثیقه از متقاضیان تسهیلات خرد گفت: فرایند اخذ وثیقه از این متقاضیان طاقت‌فرسا است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حشمت‌الله عسگری در جلسه هم‌اندیشی کمیسیون هماهنگی بانکها و ستاد جذب سرمایه‌گذاری و رفع موانع‌ این استان بر لزوم اصلاح این رویه اخذ وثیقه تاکید و اظهار کرد: فرآیند اخذ وثیقه از متقاضیان تسهیلات خرد و خصوصا متقاضیان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و اشغال خانگی باید تسهیل شود.

وی به انتقاد از کارمندسالاری بانک‌ها در فرآیند اخذ این وثایق پرداخت و افزود: این رویه‌ها به سلب اعتماد عمومی و بی‌اعتمادی مردم به بانک‌ها می‌انجامد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان خواستار بازنگری جدی در شیوه اخذ وثایق از صاحبان مشاغل خانگی و طرح‌های اشتغال روستایی شد و گفت: انتظار می‌رود که شورای بانک‌ها در این زمینه چاره‌ای بی‌اندیشد.
عسگری با اشاره به توجه ویژه دولت به مشاغل خانگی و طرح‌های اشتغالزایی روستایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فرایند اخذ وثیقه برای متقاضیان تسهیلات خرد بسیار سخت و طاقت فرساست و این رویه سبب کندشدن اجرای سیاست‌های حمایتی دولت در این بخش و خدشه‌دار شدن اعتماد عمومی شده است.

وی تصریح کرد:جهت تسهیل در پرداخت این تسهیلات حمایتی و به ویژه در طرح های مربوط به اشتغال زنان در مناطق روستایی در زمینه اعتبارسنجی متقاضیان بهتر است از اعتبار حقیقی آنها در بحث وثیقه استفاده شود مثلا با تایید دهیاری‌ها و تعاونی‌های روستایی زمینه تسهیل در اعطای تسهیلات خرد به آنها فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: