• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برای نخستین بار صورت گرفت:

انجام یک جراجی پیچیده مغز و اعصاب 10 ساعته در بیمارستان کوثر سمنان

رئیس بیمارستان کوثر از انجام یک جراجی پیچیده مغز و اعصاب بیش از 10 ساعته برای نخستین بار در بیمارستان کوثر سمنان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر محمد معماریان اظهار کرد: به همت دکتر سعیدی نیا جراح مغز و اعصاب و همیاری اعضای تیم جراحی، یکی از مشکل‌ترین و پیچیده‌ترین عمل‌های جراحی اعصاب در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر سمنان انجام شد .

وی اضافه کرد: این عمل جراحیبر روی بیمار خانم ۳۷.ساله به مدت ۱۰ ساعت و نیم با موفقیت  انجام شد و تومور نورینومای آکوستیک   CP angle tumor خارج  و بیمار با حال عمومی مناسب از اتاق عمل به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل گردید .

وی ادامه داد: این تومور که زوج‌های عصبی ۵و۶و۷و۸ این بیمار را درگیر کرده بود در ناحیه نزدیک بصل النخاع فرد قرار داشت

رئیس بیمارستان دولتی کوثر افزود: در انجام این عمل جراحی دکتربابک حسین زاده به‌عنوان  متخصص بیهوشی ،مژگان افتخارپور مسول اتاق عمل و آقایان رضوی و مروت نشان کارشناس هوشبری ،امینیان، محمدی ،رستمیان و خانم  آلبویه بعنوان کارشناسان اتاق عمل در این عمل همكاري کردند .

رئیس بیمارستان کوثر تصزیح کرد: اهميت اين تومور به خاطر موقعيت تومور بود چرا که عصب شنوايي و عصب صورت (زوج 7 و 8) در اين تومور گرفتار شده و منشاء تومور عصب ستيبولار از كانال گوش داخلي است و به‌تدريج رشد كرده و در ناحيه زاويه مخچه و ساقه مغز رشد مي كند و در مواردي كه بسيار بزرگ باشد با چسبندگي به ساقه مغزي مي تواند عوارض حركتي و حتي هيدروسفالي (افزايش مايع مغزي نخاعي) ايجاد كند .

دکتر نوید دانایی رییس دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان در پیامی از دکتر سعیدی نیا و تمامی دست اندرکاران این عمل جراحی تشکر کرد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: