• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دومین"شو نشینی" سمنانی‌ها رنگ و بوی فرهنگ و هنر می‌گیرد

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری دومین ویژه‌برنامه "شونشینی" در سمنان خبر داد و گفت: در دومین شونشینی شماری از اصحاب فرهنگ و هنر سمنان تجلیل می‌شوند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، عباس بابایی با بیان اینکه نخستین آیین شونشینی جمعه هفته قبل برگزار شد، اظهار کرد: این برنامه در دو جمعه آینده نیز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این آیین جمعه 14 دی ماه در سالن میدان امام (ره) سالن شهید مطهری سمنان برگزار می‌شود، افزود: رویداد شو نشینی با توجه به اهمیت وقوع چند رویداد مهم در این ماه شامل ثبت زبان سمنانی، ثبت نظام آبیاری و ... در این ماه در حال برگزاری است که این آیین در جمعه های هر هفته دی ماه استمرار خواهد داشت .

وی با بیان اینکه این آیین با گویش سمنانی در راستای ترویج، توسعه و تقویت زبان سمنانی برگزار می شود، تصریح کرد : در این آیین شماری از هنرمندان توانمند سمنانی به اجرای موسیقی، نمایش تئاتر، رونمایی از کتاب و ... می پردازند تا شهروندان را به دور از هیاهوی دنیای دیجیتال امروز و سرگرمی‌های فضای مجازی اندکی با آداب و رسوم و پیشینه فرهنگی ،هنری شهر سمنان آشنا می‌کند .

بابایی با اشاره به اینکه در این آیین از پیشکسوت عرصه فرهنگ و هنر با حضور جمعی از مسئولان شهری مورد تقدیر قرار می‌گیرد، اذعان داشت : هدف از تجلیل پیشکوستان عرصه فرهنگ و هنر اشاعه فرهنگ سپاس‌گذاری از هنرمندان و توجه به پیشکسوتان شهر سمنان است و نتیجه اشاعه این فرهنگ بی شک رواج شاخصه های هنر ایرانی و اسلامی در جامعه خواهد بود .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان یکی از اهداف " آیین شونشینی" را ایجاد موجی از نشاط و شادابی در بین شهروندان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: معرفی ظرفیت‌های هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگی و هنری شهر سمنان یکی دیگر از اهداف این آیین است .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در پایان یادآور شد: این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و با مشارکت کانون فرهنگی تربیتی شهید مطهری مدیریت آموزش پرورش شهرستان سمنان و موسسه فرهنگی هنری سمن پویان اجراء می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: